Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı

Kirpik modelini daha çok kirpik yastık modellerinde görmüş olabilirsiniz. Yastığı olur da eldiveni olmaz mı. Kızlarınız için çok güzel bir eldiven hazırladık. Üstelik yapılışı da çok kolay. Ebatları büyüterek kendiniz için de örebilirsiniz. Kolay eldiven yapımı anlatımını sizler için resimlerle destekledik. En eğlenceli kısmı kirpikleri yapmak olsa gerek. Kirpik örgü modelinden daha önce sizlere şal modelleri ve yapılışı, aynı zamanda kirpik battaniye yapımı paylaşmıştık. Beğenen arkadaşlar yapabilirler. Şimdiki konumuz örgü eldiven modelleri. Güzel yavrularımız için çok güzel tığ işi örgü eldiven modelleri, parmaksız eldiven modelleri yapabilirsiniz. Bugünkü modelimizde bir parmaksız eldiven yapımı. Hazır mısınız . Başlıyoruz.

Kirpik Örgü Eldiven Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Krem rengi tiftik iplik ( farklı iplikler de kullanabilirsiniz)
  • 4 adet 3,5 mm çorap şişi
  • 3.5 mm tığ
  • Siyah iplik
  • Makas

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 11

Şişe 32 ilmek atarak başlayıp 3 şişe ilmekleri yerleştiriyoruz. Daha sonra 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak 12 sıra olacak şekilde lastik örüyoruz. Ve tüm ilmekleri kapatıyoruz.

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı

Bu aşamadan sonra tığımıza geçiyoruz. 7 – 8 sıra tüm ilmekler üzerine 1 kez batarak sık iğne örüyoruz. 5 zincir çekip 6. sık iğne üzerine atlayarak örmeye devam ediyoruz. Bir sonraki turda zincirler üzeri dahil sık iğne örerek devam ediyoruz.

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 1

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 2

Örgümüze devam ediyoruz. Yeterli uzunluğa ulaştıktan sonra eksiltmeler yaparak bitiriyoruz. Daha sonra parmak kısmından sık iğne ile parmak ölçümüze uygun şekilde örüyoruz.

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 4

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 5

Geldik en eğlenceli kısma. Kirpik yapmaya. Kirpik için aşağıdaki adımları takip ediyoruz. 15 zincir çekip üzerini ip ile şekillendiriyoruz.

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 6

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 7

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 8

Kirpikler hazır. Tüm işlemler bittiğinde kirpiği makasla düzeltmeyi unutmayın. Eldivene diktik mi bitti demektir.

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 9

Kirpik Örgü Eldiven Yapımı 10

Kaynak : http://mark-mari.blogspot.com.tr/2016/12/mittenseyelashes.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler