Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Önlükleri Yapılışı

Çocuklarımız için örgü önlük modelleri hazırladık. Bebek önlükleri yapılışı hazırladık. Tığ işi ile ördüğümüz çok güzel bir örnek. Kolay örgü modellerinden şemalı anlatımlı olarak hazırladığımız bir model. Daha önce kumaşlarla diktiğimiz modellerden bahsetmiştik. Eski kottan önlük yapımından bahsetmiştik. Bebekler diş çıkartma döneminde çok salyalı oluyorlar. Ve sık sık önlük değiştirmek zorunda kalıyoruz. Yine ek gıda döneminde de. Bu dönemlerde elimizde ne kadar çok önlük olursa o kadar iyi. Islandıkça değiştirmek iyi olacaktır. Fular önlük yapımı ise yine çok tercih edilen çok kullanılan modellerden. Mama önlüğü yapımı makinede yıkandığında bozulmayacak üzerinde leke tutmayacak iplerden seçebilirsiniz.

Örgü Mama Önlüğü Yapılışı

Mama önlüğü modellerinden örgü ile hazırladığımız bir model. Daha önce ördüğünüz örgülerden kalan ipleriniz varsa bebek önlükleri yapılışı ile değerlendirebilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak da çok iyi düşünülmüş bir model. Bebek görme hediyesi olarak el emeği örgüleri götürebilirsiniz. Bizim çok güzel geleneklerimiz var. Bir bebek doğduğunda hediyemizle görmeye gideriz. Güzel dileklerimizi iletiriz anneye. Önlük yapımı güzel bir hediye olacaktır.

Bebek Önlükleri Yapılışı 1

Önlüğün şeması yukarıdaki gibi. Şemada x sık iğne, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Daireler ise zincir anlamına geliyor. Bu bilgiler ile şemayı takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Takıldığınız bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Düğme dikebilirsiniz. Bebe çıtçıtları bastırabilirsiniz. Veya çıtçıt dikebilirsiniz. Bittiğinde çok güzel görünüyor. Şimdi son halini inceleyelim.

Bebek Önlükleri Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/5332

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler