Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Yapımı

Şal modellerinde, battaniye modellerinde, yatak örtülerinde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Örgü süsleme sanatında da kullanabilirsiniz. Örgü çiçek yapımını sizlere hem şamalı hemde fotoğraflarla anlatımını göstereceğiz. Battaniye, şal veya diğer örgülerinizde kullandığınızda motifleri birbirine köşelerinden dikerek birleştirebilirsiniz. Paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Kız çocukları için veya kendiniz için yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Örgü çiçekleri birçok yerde kullanıyoruz. Mesela örgü duvar süsü çiçek yapılışında. Örgü kitap ayracı modellerinde. Örgü çiçek toka yapılışında. Örgü çiçek gece lambası yapımında. Ve daha birçok projede. Daha fazla proje için mimuu.com ana sayfadan diğer başlıklara ulaşarak istediğiniz bölüme tıklayabilirsiniz.

Örgü Çiçek Nasıl Yapılır?

Az önce birçok projede kullanabileceğiniz bir örgü çiçek anlatımından bahsedeceğimizi söylemiştik. Hediye paketlemede bile kullanabilirsiniz. Örgü severler satış yaptığında paketlemeye de çok önem veriyorlar ve çok güzel süslüyorlar. Şimdi örgü çiçek yapımının sizlere şemasını vermek istiyorum.

Örgü Çiçek Yapımı 1

Şemada nokta ilmek kaydırma, daire zincir, uzun çizgi ise trabzan demek.

  • 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Yanına 3 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzanın üzerine ilmek kaydırma ile batıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyor ve yuvaya ilmek kaydırma yapıyoruz.

Çiçeğimizin ilk yaprağı bu şekilde yapılıyor. Aynı işlemleri 5 kez daha tekrar ediyor ve 6 yapraklı bir çiçek örüyoruz. Şimdi nasıl örüldüğünü fotoğraflarla görelim. Ve çiçekleri birbirine nasıl ekleyebiliriz görelim.

Örgü Çiçek Yapımı 3

Örgü Çiçek Yapımı 4

Örgü Çiçek Yapımı 5

Örgü Çiçek Yapımı

Çiçek Yapımı 1

Rüzgar gülü gibi bir çiçek. İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Yapımı 2

Kaynak : https://atty-s.com/2014/08/joined-flowers-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler