Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Tuğla Örgü Modeli Yapılışı

Bebek örgü modellerinde ve daha birçok yerde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Tığ işi tuğla örgü modeli yapılışı. Şiş örgü tuğla modeli yapılışından daha önce bahsetmiştik. 3 boyutlu tuğla örgü modeli yapımı genelde erkek bebek örgü modellerinde kullanılıyor. Siz istediğiniz örgü örneğinde kullanabilirsiniz. Örgü süveter modellerine çok yakışacak bir örnek mesela. Bebek yeleklerinde çok hoş durur. Bebek battaniye modellerinde de şahane durur. Tarifini hem şemalı olarak hemde adım adım fotoğraflarla açıklamaya çalıştık. Takıldığınız bir yer olursa hangi kısım olduğunu belirterek sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince hızlı cevaplamaya çalışıyoruz soruları. Örgü modellerinde ve diğer konularda bildiğimiz konuları yanıtlıyoruz. Bilmediklerimizi araştırıyoruz. Sizin vesilenizle bizde öğrenmiş oluyoruz.

Tuğla Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ işi tuğla örgü modeli yapılışı zor gibi görünse de aslında kolay bir model. Adımları takip ettiğinizde rahatlıkla örebilirsiniz. İlk defa örgü örecekler için zor olabilir. Tığ işi tekniklerinden ilmek kaydırma ile yapılan bir model. İlmek kaydırma nasıl yapılır derseniz sık iğne yapar gibi batıyoruz ve tığa ilmek almadan direk örüyoruz. Amigurumi tekniklerinde de çok kullanılır ilmek kaydırma.

Hemen sizlere modelin şemasını vermek istiyorum.

Tığ İşi Tuğla Örgü Modeli Yapılışı

Modele 12 ve katları + 1 zincir çekerek başlıyorsunuz. Şimdi adım adım fotoğraflarla nasıl yapıldığını inceleyelim.

Yapılışı bu şekilde. Önce ilmek kaydırma ile direkleri yapıyoruz. Daha sonra direklerin içini dolduruyoruz. Güzel ve değişik bir model.

Kaynak : https://mypicot.com/0086.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Tuğla Örgü Modeli Yapılışı”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Genial la manta, voy a tratar de tejerla, gracias hasta la próxima.

  2. MIRIAN SUBIRATS dedi ki:

    hermosooooooooooo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler