Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Boyutlu Tuğla Örgü Modeli Yapımı

Birçok örgü modelinde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Özellikle erkek bebek örgü modellerine çok yakışacak. İki renkli örgü modellerinden şahane bir örnek. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Çok şık şapka modelleri, örgü boyunluk modelleri yapabilirsiniz. Kılçık örgü modeli boyunluk nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Bayan içinde erkek içinde çok uygun bir örnek.

3 Boyutlu Tuğla Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

İlmek sayılarımızı 6 ve katları +3 ilmek atarak başlıyoruz. Öreceğiniz modele göre ilmek sayılarınızı bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Şişimize ilmekleri attıktan sonra:

1.tur : İlk rengimizle ilk turu düz olarak örelim.

2.tur : Aynı renk ile devam ederek arka sırayı tüm ilmekleri ters olarak tamamlayalım.

3.tur : 2. rengimize geçelim. Kenar ilmeğini düz olarak örelim. 3 ilmek daha düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden alalım. 5 ilmek düz olarak örelim.

4.tur : Kenar ilmeği dahil 4 ilmeği düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar ipi kendimizden tarafa geçiriyoruz. 1 ilmeği örmeden alıyoruz. İpi tekrar diğer tarafa geçiriyoruz ve 5 ilmek düz olarak örüyoruz.

5.tur : 4 ilmeği ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar ipi diğer tarafa geçir 1 ilmeği örmeden al, ipi tekrar kendimizden tarafa geçir 5 ilmek ters olarak ör şeklinde devam edelim.

6.tur : 4. turu tekrar edelim.

7.tur : İlk renge geçip tüm ilmekleri düz olarak görelim.

8.tur : Tüm ilmekleri ters olarak örelim.

9.tur : 2. renge geçip 1 ilmek düz örelim. 1 ilmek örmeden alalamı. 5 ilmek düz örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

10. tur : 1 ilmek düz örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden al 5 ilmek düz ör olarak devam edelim.

11.tur : 1 ilmeği ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmek örmeden al , 5 ilmek ters olarak ör şeklinde devam edelim.

12. tur : 10. turu tekrar edelim.

Örgümüzün yapılışı bu şekilde istediğiniz uzunluklara gelene kadar tur tekrarları yaparak örüyorsunuz. Videoya hemen altta ulaşabilirsiniz. Önce sizlere örgü modellerinizde renk olarak fikir verecek birkaç örnek hazırladık.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler