Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır?

Bu modeli sizlere daha önce erkek örgü boyunluk yapılışı olarak anlatmıştık. Yazılı olarak nasıl yapıldığını merak edenler , daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyenler o yazımızı inceleyebilirler. Sizlerden çok istek almıştı örneğimiz. Ve bizde sizden gelen yoğun istekler üzerine video çekimini yapmıştık. Şimdi aynı örgü boyunluk modelleri ve yapılışından hem şapka , hem boyunluk yapıyoruz. Bu kısımda sadece şemayı sizlere vereceğiz. Ve videosunu. Daha ayrıntılı erkek örgü boyunluk modelleri yazımızdan ulaşabilirsiniz. Aynı modeli eşiniz ve kendiniz için örerek takım boyunluklar yapabilirsiniz. Birazdan bayan içinde erkek için de uygulamayı göreceksiniz. Bayanlar kendileri için delikli boyunluk modeli yapılışından da yapabilirler. Kolay ve gösterişli bir model. Daha fazla modele ise yine her zaman olduğu gibi daha fazla modele Mimuu.comdan örgü boyunluk modellerine ulaşabilirsiniz.

Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Yapımı

Şiş örgü modellerinden çok güzel bir örnek. Yapılışı da zevkli. Sizlere iki farklı şema vereceğim. Yazılı olarak ayrıntılı yapılışına önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Modelin aynı ama farklı sembollerle gösterilmiş şemaları aşağıdadır.

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 2

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 1

Şemaları verdiğimize göre bu güzel modelin örüldüğünde nasıl durduğuna bakalım. Boyunluk modelini 25 cm 60 cm ebatlarında örebilirsiniz. Şişe 180 ilmek atıp birkaç sıra haraşo örgü modeli örüp üzerine örneği kurabilirsiniz. Dairesel olarak ördüğünüzde şemanın her bir turunu 2 kez örüyorsunuz. Düz ördüğünüzde 1 kez örüyorsunuz. Çünkü dairesel ördüğünüzde örgünün arka yüzü olmuyor. Düz de örgünün arka yüzünü göründüğü gibi örüyoruz. Modelin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Çok şık duran çok güzel bir model. Bittiğinde şapkada ve boyunlukda nasıl duruyor bakalım. Hem bayan için, hem erkek için uygun bir örnek.

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 3

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 8

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 4

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 5

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 7

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır? 6

Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-dlya-muzhchin/muzhskoy-snud-fishbone-snode-spicami/

http://modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-spicami-dlya-zhenshchin/teplyy-snud-spicami-uzorom-rybiy-hvost/

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Videolu, Kılçık Örgü Modeli Boyunluk Nasıl Yapılır?”
 1. Sevim dedi ki:

  Merhabalar.
  Bu ornekte semadaki 20. Siradan sonra tekrar 1. Siraya donerek mi basliyoruz acaba yardimci olur musunuz simdiden tesekkur ederim cebap icin.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım. Evet şemayı tamamladıktan sonra tekrar başa dönerek örmeye devam ediyoruz.

 2. Saadet dedi ki:

  Meraba benbu modelin biraz daha dar ormek istiyorum kac ilmekle baslamam gerek acaba bide sis olarak 7 ile yapsam olurmu

  1. Melek dedi ki:

   Şiş ve ip tercihleri tamamen size bağlı. Kullanacağınız iplere uygun şişler tercih edebilirsiniz. Model 10 ve katlarından oluşuyor. İlmek sayılarına istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha detaylı anlatıma buradan ulaşabilirsiniz. https://mimuu.com/erkek-orgu-boyunluk-modelleri-ve-yapilisi/

 3. Melike dedi ki:

  Atjibolarak dikişsiz nasıl yapabilirim kaç inler olmalı 7 numara sis ile yapicam oyunluk olarak nasıl kapatırım

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Melike Hanım. Model 10 ve katları olarak kuruluyor. İpinizin kalınlık ve inceliğine göre uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Mesela 120 ilmek ( ilmek sayısını örnek olarak verilmiştir ) ile başlayıp istediğiniz genişlikte örebilirsiniz. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. https://mimuu.com/erkek-orgu-boyunluk-modelleri-ve-yapilisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler