Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı

Daha önce sizlere altıgen hırka yapılışından bahsetmiştik. Bugün sekizgen bebek pantolonu yapımından bahsedeceğiz. Çok keyifli olacak örmesi. Hem yapılışı da çok kolay. Kız çocuklarınız için de erkek çocuklarınız içinde örebilirsiniz. Örgüyü 3 lü trabzanlar gurubu şeklinde değilde düz olarak da örebilirsiniz. Bebek örgü modellerini , en yeni modelleri resme bakarak sizler için anlatmaya çalıştım. Umarım açıklayıcı olmuştur. Tığ işi örgü modelleri ile şahane bir model.

Sekizgen Motiften Bebek Pantolonu Nasıl Yapılır?

Modelimize isteğiniz renkle , istediğiniz özellikte iple başlayabilirsiniz. Modelde kristal iplik ve 3. 5 mm tığ kullanılmıştır. Çocuklarımız için doğal malzemelerden yapılmış  örgü iplerinden örgü örelim. Onların sağlığı için. Koton ipler olabilir, yün iplikler, kaşmir, keten iplikler olabilir.

Modeli sihirli halka yaparak başlıyoruz. Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayıp 8 yuva olacak şekilde 3 trabzan, 2 zincir 3 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her yuvaya aynı yere 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Her turda artırma yapmış oluyoruz. 3. tura geldiğimizde 1 yuvaya 3 trabzan olarak örüyoruz. Diğer yuvaya ise köşe yapıyoruz. Yani 3 trabzan, 2 zincir , 3 trabzan ile. Bir sonraki turda 2 ör bir artır ile devam ediyoruz. Bu şekilde artırmalar yaparak 12 ör 1 artır olana kadar örüyoruz. Örgümüz 24 cm olmuş oluyor. ( kullanacağınız ipe göre ölçü değişiklik gösterebilir ) Örgüyü katlayıp yanlara gelecek kısımları tığ ile dikiyoruz.  Bu aşamaya kadar olan kısımları resimli olarak görelim.

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 1

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 2

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 3

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 4

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 5

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 6

Sağ ve sol bacağı bacak uzunluğuna göre katladığımız yerden ip ekleyerek örmeye devam ediyoruz. En son trabzan yapıp örgüyü bitiriyoruz. Pantolonun ağız kısmına da trabzan yapmayı unutmuyoruz.

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 7

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 8

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 9

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 10

Ve aynı teknikle örülmüş başka renkte örgü pantolonlar.

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 11

Sekizgen Bebek Pantolonu Yapımı 12

Kaynak : http://scorzocroche.blogspot.com.tr/2014/05/calca-de-bebe-de-croche-com-um-unico.html?spref=fb

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler