Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Timsah Sırtı Örgü Nasıl Örülür?

Birçok örgünüzde kullanacağınız harika bir örnek. Timsah sırtı örgü nasıl örülür birazdan ondan bahsedeceğiz. Bebek örgü modellerinde, yelek modellerinde, hırka modellerinde ve tüm örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Kolay bir örnek. Çok güzel atkı modelleri örebilirsiniz. Şapka modellerine de çok yakışacaktır. Kısacası tüm örgülerinizde kullanacağınız harika bir şiş örgü modelleri örneği. Torunları için örnek arayan babaanneler, anneanneler bu örnek ile örgülerinize hemen başlayabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışı için mimuu.com takip etmeye devam edin.

Örgü Modelleri ve Yapılışı

Timsah sırtı örgü modeli her örgüye yakışan büyük yelek. çocuk yelek yapımında hırka örgülerinde,bereler de,iki şiş patik yapımında uyarlayabilirsiniz. Yine kalın ip kalın şişle yapıldığında bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz örneği. Örgüyü bilmeyenler bu güzel örneği öğrenip kolaylıkla yapabilirler.

Timsah sırtı örgü nasıl örülür derseniz 2 ve 2 nin katlarından + kenar ilmeği eklenerek başlanır. Şişinize kenar ilmeklerini attıktan sonra her bir motifi için 2 ilmek atarak hesaplanır. İlk sıra düz örülerek haraşo yapılır. Örneğe örgünün düz tarafından başlanarak kenar ilmeği örmeden alıp ilk ilmek düz örülürüp ipi öne atarak ikinci ilmek örülmeden diğer şişe geçirilir. Bu şekilde sıra tamamlanır. Örgün ters yüzünde ise kenar ilmeği örmeden alınıp ilk ilmeği ipi öne atarak örmeden alıyoruz ikinci ilmeği ters örüp ikinci sıra da bu şekilde tamamlanır.

Timsah Sırtı Örgü Nasıl Örülür?

Anlatım biraz karışık gelmiş olabilir. Kolay bir örnek. Detaylı anlatımını videodan izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler