Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Üçlü Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Yine birçok örgü modelinde kullanacağınız güzel bir modelden bahsedeceğiz. Saç örgü modeli yapılışı. Daha önce sizlere şiş ile saç örgü modeli yapılışından bahsetmiştik. 4 ilmek üzerinden  2 + 2 ilmek değişimi ile 2li saç örgüsü yapmıştık. Aynı teknikle ilmek sayılarını artırarak saç örgüleri yapabilirsiniz. Şiş örgü modellerine çok yakışan güzel bir model. Bugün sizlere üçlü saç örgü yapımından bahsedeceğiz. Aynı mantıkla yapılıyor. İlmekleri yer değiştirerek örüyoruz. Bu modelle çok şık örgü hırka modelleri ve yapılışları yapabilirsiniz. Biz aynı modelle örgü boyunluk modeli ve şapka yapmıştık. Daha ayrıntılı yapımına önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Yine aynı modelle degrade şapka yapılışı yapmıştık. Sevdiğiniz renklerde renk geçişli şapkalar yapabilirsiniz. Aynı mantıkla örgü hırka modelleri yapabilirsiniz.

6 + 6 + 6 Saç Örgüsü Örneği Nasıl Yapılır?

Saç örgü modeli her tür örgüye yakışıyor. İlmek sayılarını ben 18 ilmek üzerinden 6 + 6 + 6 değişim yaparak yaptım. En az 2 olmak üzere istediğiniz ilmek sayısında değişim yapabilirsiniz. Yani 2 + 2 + 2 saç örgüsü yapılışını 8 ilmek üzerinden kuracaksınız. Bu şekilde örmek istediğiniz örgü modeline göre ilmeklerinizi ayarlayabilirsiniz.

Videolu, Üçlü Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Yapmak istediğiniz örgü çeşidine göre ilmek sayılarını artırabilirsiniz. Hırka modellerinden 8 veya 10 ilmek üzerine kurularak yani 8 + 8 + 8 veya 10 + 10 + 10 üzerinden 24 veya 30 ilmek üzerine kurularak yapılıyor. Bir saç örgüsü için 30 ilmek gerekiyor. Örgülerinizin ilmek sayısını ona göre ayarlayabilirsiniz.

Birazdan videoda üçlü saç örgü yapılışını göreceksiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler