Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Şiş ile Saç Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Şiş örgü tekniklerini 6 yöntemle anlatımlı şiş örgü tekniklerinde bulabilirsiniz. Sıkça kullandığımız bir modelin yapılışını anlatacağım sizlere. Saç örgü modeli yapımı. Bir kaç gün önce kız çocuk örgü panço yapılışını göstermiştik. Orada saç örgü modelini kullanmıştık. Şimdi videoyu izleyerek daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Saç örgü modeli yapılışı her türlü örgüye yakışıyor. Bebek battaniyesine , örgü hırka modellerine, bebek örgü modellerine, erkek kazak örgü modelleri , atkı bere modellerine. Kısacası hepsine. Hazırlayın şiş ve ipleri başlıyoruz.

Şiş Örgü Saç Örgü Modeli Yapılışı

Öncelikle modeli kavramak için şişe 14 ilmek atarak başlayalım.

1.tur: 4 ilmek düz, 6 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim.

2.tur : 4 ilmek ters , 6 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak örelim.

3.tur :  4 ilmek düz, 6 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim.

4.tur : 4 ilmek ters , 6 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak örelim.

5.tur :  4 ilmek düz, 6 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim.

6.tur : 4 ilmek ters olarak örelim. Ortadaki 6 ilmeği şişten çıkartalım. İlmeklerin kaçmamasına dikkat edelim. Daha sonra baştaki 3 ilmeği sol şişe arkadan alalım. Arkadaki 3 ilmeği önden sağ şişe alalım. Ve sol şişin üzerine geçirelim. Şimdi bu 6 ilmeği düz olarak örelim. Sonda kalan 4 ilmeği ters olarak örelim.

Videolu Şiş Örgü Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

İlk saç örgümüzü yaptık. Model bu şekilde kolaycacık yapılıyor. İlmeklerin yerlerini değiştirirken kaçmamasına dikkat edelim yeter. 1. turdan başlayarak tekrar ederek yapalım arkadaşlar. Her türlü örgünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saç örgü ilmek değişimlerini 2 li , 3 lü, 4 lü örebilirsiniz. 2 li için 4 ilmeği 2 2 yer değiştireceksiniz. 4 lü için 8 ilmeği 4 4 yer değiştireceksiniz. Bol örgülü mutlu günler dilerim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler