Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Çocuk Örgü Panço Yapılışı

2-3 yaş kız çocukları için çok güzel bir panço modeli anlatmak istiyorum sizlere. Beğendiğiniz marka yünlü bir iple örebilirsiniz. 4.5 mm misinalı şiş ile. Misinalı şiş ile örmek rahat oluyor. Ben artık onu kullanıyorum. Diğer şişle biraz zor geliyor örmesi. Takılıyor falan. Sizlere beğendiğimiz bebek örgü modellerinden ve kolay olanlarından bahsetmeye çalışıyoruz. Bu örgü panço modeli yapımı da onlardan biri.

Kız Çocuk Örgü Panço Modeli Nasıl Yapılır ?

204 ilmek atarak başlayalım. İlmek sayılarını arttırarak veya azaltarak daha büyük veya küçük pançolar örebilirsiniz. İlk turu 2 düz 2 ters olarak tamamlayalım. Sıra sonuna kadar. 10-12 sıra kadar 2 düz 2 ters olarak örelim. Lastik kısmı için.

Daha sonra örneği kurmak için saç örgüsü yapıyoruz. Büyük saç örgüsü için 12 ilmeği 6 ilmeği değişim yapıyoruz. Daha sonra ortadan saç örgüsü yaptığımız kısmın tekrar büyük olana gelene kadar içteki  8 ilmeği 4 4 değişim yaparak örüyoruz.

Model çok şık ve gösterişli. Örgüde düz örgü, ters örgü, ve saç örgüsü teknikleri kullanılıyor. Modelin detaylı anlatımına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Kız Çocuk Örgü Panço Yapılışı 1

Kız Çocuk Örgü Panço Yapılışı 2

Kız Çocuk Örgü Panço Yapılışı 3

Kız Çocuk Örgü Panço Yapılışı 4

Kaynak:https://web.archive.org/web/20130612220947/http:/www.petitepurls.com/Winter12/winter2012_p_lana.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler