Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı

Yine güzel bir örgü fikri ile beraberiz. Kız ve erkek çocuklarınız için yapabilirsiniz bu tekniği, bu fikri. Pantolon aksılı örgü kazak yapılışını kızlar için uyarlanmış versiyonunu göreceğiz. Tabi askının nasıl yapıldığını şema olarak bulacaksınız yazımızda. Kızınıza, oğlunuza kazak düz bir kazak örerken ufak bir renk değişikliği yaparak bu kazağı da örebilirsiniz. Çocuk kazak modelleri için çok güzel ve değişik bir fikir. Pantolon askılı görünümü oluşacak kazakta. Altına güzel bir pantolonla, etekle kullanabilir kazağı. Şiş örgü modellerinden vazgeçemeyenler için kolay ve şık bir örnek. Kızlar için papatya kazak yapılışı da muhteşem bir model. Daha önce paylaştığımız çocuk örgü hırka modelinde kolu çıkartarak yelek modeli olarak veya kazak, hırka modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Örgü Kazak Modelleri Açıklamalı

Bebek bluz modellerinden istediğiniz yaş grubu için örmek isteyeceğiniz harika bir model. Pantolon askılı örgü kazak yapılışı. Pembe ve gri tonlarında bir kazak. Kazakta askının nasıl yapıldığını şemalı olarak göreceğiz. Her bir kutucuğu 1 ilmek olarak sayıp örebilirsiniz örgünüzde. Modelde yünlü bir iplik kullanılmış. Ve 4 – 4.5 mm şiş. 3 mm de tığ kullanılmış. Haraşo örgü modeli ile örüyoruz. İlmek sayısını belirledikten sonra istediğiniz uzunlukta bir lastik örüyoruz. Daha sonra askı kısmını örerek ilerliyoruz.

Şema 1 i ön kısımda uyguluyoruz. 1 – 7 turlar arasını 1 kez örüyoruz. Daha sonra 8 ve 9 turları örgünün ön kısmı bitene kadar tekrar ediyoruz. Arka kısım için şema 2 yi uyguluyoruz.

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı 5

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı 1

Kolları da örüp kazağı bitiriyoruz.

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı 2

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı 3

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı 4

Pantolon Askılı Örgü Kazak Yapılışı

Kaynak : http://razpetelka.ru/vyazhem-detkam/vyazanye-koftochki-svitera-dlya-detej/simpatichnyj-vyazanyj-pulover.html/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler