Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği

Orjinal ismi Kitchener tekniği. Çok güzel bir teknik. Karmaşık görünse de çok kolay aslında. Örgü puf birleştirmede de benzer bir tekniği kullanıyoruz. Bu aralar sizlere farklı şiş örgü tekniklerinden bahsediyorum. Pratik işinizi kolaylaştıracak teknikler. Değişik bir örgüde bitirme tekniği olan eğimli örgü bitirme ile örgüleriniz daha düzgün olacak. Özelikle kazak kolu , hırka kolu yaparken kol bitimlerinde. İğne iplik ile örgü birleştirme tekniğinden de bahsetmiştik. Çok güzel bir teknik. Belki birçoğunuz kullanıyordur. Şimdi yine çok hoşunuza gidecek güzel bir teknikten bahsedeceğiz.

Örgü Dikme Teknikleri Video

Tekniğin nasıl yapıldığını hem resimli, hem videolu olarak ayrıntılı bir şekilde sizlere vereceğiz. Video yabancı ama anlaşılır şekilde gösteriliyor. Takip ederek sizde örgülerinizde bu tekniği kullanabilirsiniz.

Örgüyü birleştirirken örgülerin ikisi de şişte takılı olacak. Bitirme işlemi yapmayacağız. Daha sonra örgüleri düz yüzleri dışta olacak şekilde sol elimize alalım. Örgü ile aynı renkte olan ipliği iğneye takalım. Şişte bizden taraftaki olan şişteki ilk ilmeğe sağdan sola doğru geçirelim. Daha sonra diğer şişteki ilk ilmeğe soldan sağa doğru geçirelim. İlmekleri şişten çıkartmıyoruz.Tekrar iğneyi ilk geçirdiğimiz ilmeğe aynı şekilde ipi geçirelim. İlmeği şişten çıkartalım. Aynı şişteki 2. ilmeğe iğneyi geçirelim. Ve sonra diğer şişe geçip içinde ip olan ilmeğe sağdan sola doğru ipi geçirelim ve ilmeği şişten geçirelim.

Adımlar biraz anlatımda karışık gelmiş olabilir. Şimdi resimli olarak nasıl yapıldığını görelim.

Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği

Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği 1

Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği 2

Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği 3

Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği 4

Örgüde İlmek Birleştirme Tekniği 5

Ve böylece iki örgüyü birleştirmiş olduk. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/kitchener-stitch-video/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler