Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Eğimli Örgü Bitirme Nasıl Yapılır?

Sizlere güzel bir video daha hazırladık. Daha önce örgülerinizi bu şekilde bitiriyormuydunuz, bu tekniği biliyormuydunuz bilmiyorum. Ama ben yeni gördüm. Güzel bir teknik. Örgü modellerinizde kullanabilirsiniz bu tekniği. Boyun kesimlerinde ve örgüde koltuk aldı şekillendirmede kullanabilirsiniz. Daha önce sizlere farklı şekillerde yapılan örgü bitirme tekniklerinden bahsetmiştik. Aralarında şimdi paylaşacağımız teknik yoktu. Biraz daha modelle, şekilli bitirmeler vardı. Örgülerinizde boyun kısmı şekillendirmeleride, koltuk altlarını örerken bu tekniği kullandığınızda örgünüzde daha güzel bir görüntü elde edeceksiniz. Üstelik yapılışı da çok kolay. Örgüye yeni başlayanlar içinde yine videolu olarak örgüye nasıl başlanır, şiş örgü ilmek atma tekniği, düz örgü nasıl yapılır, ters örgü nasıl yapılır videolu olarak paylaşmıştık. Sizlere işinizi kolaylaştıracak örgüde pratik yöntemleri vermeye devam ediyoruz. Örgünüzü ördünüz. Bitmesine az kaldı veya ortalarındasınız. Yanlış oldu. Ve ilmek kaçırmadan sökmek istiyorsunuz. Sizlere geçtiğimiz günlerde güzel bir teknik anlatmıştık. Yanlış giden örgü nasıl düzelir. Mutlaka bu yazımızı okumalısınız. Çok pratik bir yöntem.

Şiş Örgü Terimleri : Eğimli Örgü Bitirme Tekniği

Bu tekniğin yapılışı kolay. Her zaman olduğu gibi örgü bitirmelerimizi yapalım. 1 ilmeği örüyoruz. Diğer ilmeği de örüyoruz. İlk ördüğümüz ilmeği üzerinden geçiriyoruz. Eğim vermek istediğiniz kısma gelince ise sıra başlarında  1 ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 2. ilmeği de örmeden diğer şişe alıyoruz. Ve ilk ilmeği üzerinden geçiriyoruz. Tüm işlem bu kadar.

Normal bir şekilde kesme işlemlerini yaparken bu tekniği kullanarak daha düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. İşte aradaki fark. Biri normal örerek bitirdiğimiz. Biri şimdi anlattığımız teknikle bitirdiğimiz.

Eğimli Örgü Bitirme Nasıl Yapılır? 1

Eğimli Örgü Bitirme Nasıl Yapılır?

Şimdi bu güzel tekniğin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/sloped-bind-off/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler