Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı

Sırada çok şık genç kızlarınıza, kendinize örmek isteyeceğiniz bir örgü modeli anlatımı var. Örgü parmaksız eldiven yapılışı hazırladık. Saç örgüler, örgü modelleriyle süslenmiş hatta örgü kolluk modelleri olarak da kullanacağımız bir tarif. Tığ örgü severler bu modele bayılacak ve hemen görür görmez örmeye başlayacaklar. Eğer isterseniz modeli biraz değiştirerek yani parmak geçme kısmını iptal ederek örgü tozluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Zaten parmak geçme kısmı saç örgülerde yer alıyor. O yüzden iptal etmek direk düz olarak örmek kolay olacaktır.

Parmaksız eldiven modellerinde çok güzel örgülere değindik. Mesela çok sevdiğimiz motifle eldiven ördük. Patladı gitti. Çok sevildi. Yapılışına hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımından ulaşabilirsiniz. 4 tane motifle bir çift eldiven örüyoruz. Dantel parmaksız eldiven yapımı gerçekten çok zarif. Hatta video çekimlerinde sadece ellerini gösteren arkadaşlarımız kullanıyor çok güzel duruyor. Parmaksız eldivenlerde şiş veya tığla fark etmez düz örgüler örüp üzerini nakışlarla süsleyebilirsiniz. Tıpkı nakışlı parmaksız eldiven yapılışında olduğu gibi. Az sonra paylaşacağımız modele benzer örneği şişle örmüştük. Tabi ajurlu değil. Saç örgülü. Şiş örgü parmaksız eldiven nasıl örülür inceleyebilir dikişsiz olarak örebilirsiniz.

Tığla Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

Sarı renkle ve pembe renkle örülmüş hallerine göz atacağız. Daha sonra istediğimiz renklerde en güzel örgü eldiven modellerini öreceğiz. Bugün örgü parmaksız eldiven yapılışı hazırladık. Zincir sayıları, uzunluklar ayarlanarak her yaş için örülebilir.

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı

Eldivenimizin duruşuna göz attığımıza göre son olarak videoya geçip örülüşünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler