Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Örgü Tulum Modelleri ve Yapılışları

Örgü tulum örneklerinden minik kızlarımız için şahane bir tarif var. Birçok renkle örüldüğünde çok güzel duracak, minik yavrularımıza çok yakışacak bir tulum. Örgü bebek tulumu anlatımlı olarak hazırladık. Yine örerken zorlanmayalım diye güzel bir videosu da var. Bebek örgü tulum modelleri için tığ  kullanıyoruz. İki renkli örgü modelleri olarak hazırladık. Sizler isterseniz tek renk olarak da örebilirsiniz. Ahududu bebek tulumu yapılışı şişle ördüğümüz modellerden. Ahududu örneğini bebek örgülerinde çok kullanıyoruz ve çok yakışıyor. Bebek örgü tulum modelleri ve yapılışları için tığ işinden kolay bir örneği kullanıyoruz. İsterseniz aynı sayılara bağlı kalarak alt kısımda farklı bir tığ örneği kurabilirsiniz. Yada şişe ilmek toplayarak şiş ile devam edebilirsiniz. Tığ ve şiş aynı anda kullanıldığında da çok güzel örgüler çıkıyor ortaya. Hazırsanız örgü tulum modelleri bebekler için örülmüş bu güzel modelin yapılışına geçelim.

Örgü Tulum Yapımı

2 renkle örülmüş bebek tulumu modelleri anlatımı hazırladık. 0 – 6 aylık bebekler için uygun. İp olarak bebe yünleri kullanıyoruz. Tulum için 6 adet düğme kullanacağız. Modelde alize happy baby ve 2,5 mm kullanılmış. Bebek örgü tulum modelleri ve yapılışlarına kısaca anlatımına değinelim. Sonra videolu yapılışını izleriz.

Tuluma yakadan 70+3 zincir çekerek başlıyoruz.Üst sırada 3 trabzan yaptıktan sonra 1 zincir çekip 1 zincir atlayarak küçük kutu şekli yapıyoruz. Bir üst sırada kutuların içine ikişer trabzan yapıyoruz. Bir üst sırada da tekrar kutu şekli yapıyoruz 1 zincir çekip 1 zincir atlayarak. Bir üst sırada kutuların içine trabzan yapıyoruz ve bu şekilde roba kısmını tamamlıyoruz. Beyaz ipimizle devam ediyoruz. 2 zincir 1 trabzan, 2 zincir aynı yuvaya tekrar trabzan yapıyoruz. V şekli yaparak devam ediyor sırayı tamamlıyoruz. Bir üst sırada V şekildeki trabzanın iç kısmından alarak ilk trabzanı yapıyoruz sonra ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yaptıktan sonra V şeklinin ikincisinde iç kısmından alarak trabzan yapıyoruz modeli bu şekilde tamamlıyoruz. 8 sıra modeli yaptıktan sonra bacak kısmına geliyoruz. Bacağımızın olduğu yerde iki kısma ayırıyoruz. Önce birini 2 sıra örüp, sonra diğerini tamamlıyoruz. Tekli trabzan ile düğme yerlerini ayarlıyoruz ve tulumumuzu tamamlıyoruz. Alt kısmına 4 düğme, yakasına 2 düğme dikiyoruz .

 

Bebek Örgü Tulum Modelleri ve Yapılışları 9

Bebek Örgü Tulum Modelleri ve Yapılışları 14

Bebek Örgü Tulum Modelleri ve Yapılışları 11

Bebek örgü tulum modelleri ve yapılışları için videoyu izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler