Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Dalgalı Delikli Örgü Modeli Yapılışı

Sizler için yine güzel bir model hazırladık. Yapılışını Türkçe anlatımlı olarak videosunu ise yabancı olarak bulup yayınlıyoruz. Türkçe anlatımdan rahatlıkla yapabilirsiniz. Videodan ise teknik olarak nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Şiş örgü modellerinden değişik bir örnek daha. Ham dalgalı hem delikli ajurlu örgü modeli. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü modellerinden yine ajurlu bir diğer örgümüz de delikli örgü modeli yapımı. Yine birçok modelinizde kullanabilirsiniz. Çimen örgü modeli yapılışı da zarif ve gösterişli modellerden. Peki ya burgulu Çanakkale örgü modeline ne demeli. En az onlar kadar güzel bir model daha hazırladık.

Dalgalı Delikli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelde 1 örnek 14 ilmek üzerine kuruluyor. Örgünüzün ilmek sayılarını o şekilde ayarlayabilirsiniz. Modelin şeması aşağıdaki gibidir. Dileyenler şemadan takip ederek yapabilirler.

Videolu, Dalgalı Delikli Örgü Modeli Yapılışı 1

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Kalan tüm ilmekleri ters olarak örelim.

2.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sonraki ilmekleri sıra sonuna kadar ters olarak örelim.

4.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. 7 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Sıra sonuna kadar 7 ters, 1 dola olarak devam edelim.

5.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 5 ilmek düz olarak örelim. ( bir önceki turda doladığımız kısma geldik ) Doladığımız ilmeğin içinde iken 1 ilmek düz örelim. İlmeği şişten çıkartmayalım. İpi kendimizden tarafa geçirip 1 ters örelim. Tekrar diğer tarafa geçirip 1 düz örelim. Bu işlemi şişte aynı ilmek içinden 6 ilmek olunca şişten çıkartalım. 5 ilmek düz örelim. 2 ilmeği tek tek yönlerini değiştirerek şişten çıkartalım. Ve tekrar şişe takalım. 2 sini birlikte düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 2 ilmek birlikte düz örelim. 5 düz örelim. Aynı ilmek içinden 6 ilmek çıkartalım. 5 ilmek düz örelim.  2 ilmeği tek tek yönlerini değiştirerek şişten çıkartalım. Ve tekrar şişe takalım. 2 sini birlikte düz olarak örelim

6.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. 4 ilmek ters olarak örelim. 1 ilmek önden batarak ters örelim. 1 ilmek ters örelim. 1 ilmek önden batarak ters örelim. 1 ilmek ters örelim. 1 ilmek önden batarak ters örelim. 1 ilmek ters örelim. 4 ilmek ters örelim. 2 ilmeği önden batarak ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Sizlere ilk 6 turun nasıl yapıldığını Türkçe olarak videodan takip ederek çıkarttım. Kalan kısımları siz videodan takip ederek yapabilirsiniz. Örgümüz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Çok hoş bir model.

Videolu, Dalgalı Delikli Örgü Modeli Yapılışı

Ve şahane örgünün videosu .

Kaynak : http://ortopedicheskaja-podushka.ru/master-klass/volnistyj-azhurnyj-uzor-spicami-sxema-i-opisanie.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler