Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Çıtı Pıtı Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında yine harika bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Yabancı örgü modellerinden bir anlatım. Keyifle öreceğimiz birçok tasarımda kullanacağımız modellerden. Adım adım nasıl yapıldığını öğrenecek daha sonra birçok modelde kullanacağız. Mesela bebek örgü modellerine çok yakışacak bir örnek. Bebek hırkaları, bebek yelekleri, örgü şapkalar, örgü atkılar, boyunluklar muhteşem olur. Örgü kazak modelleri, örgü yelek modelleri de örebilirsiniz. Bebek battaniyesi modelinde kullanabilirsiniz. Yetişkin örgülerine de çok yakışacak. Bir çeşit nohut örneği gibi. Düğüm düğüm duruyor. Kabartmalı örgü modellerinden. Birkaç dakikada örneği çıkartacak daha sonra yeni modellerinizi yapmakta kullanacaksınız. Şişle örülmüş farklı çıtı pıtı örneklerden bahsedelim. İki renkli örgü modelleri olarak ördüğümüz videolu tomurcuk örgü modeli yapımı çok sevildi. İki şişle kolay çıtı pıtı örgü modeli çok beğeneceğiniz modeller arasında. Gelelim şimdi çok beğeneceğimiz şişle kolay çıtı pıtı örgü modeli yapılışını öğrenmeye.

Şişle Kolay Çıtı Pıtı Örgü Modeli Yapılışı 1

İki Şişle Kolay Model Nasıl Örülür?

Modelimizi kurarken ilmek sayımızı 3 ilmek ve katları +2 ilmek simetri için ve +2 kenar ilmeği ekleyerek belirliyoruz. Şişe çift sayıda ilmek atarak başlıyoruz. Örneği çıkartmak adına 19 ilmek atarak başlayabilirsiniz.

1.tur :  İlk ilmeği örmeden alıp kalan ilmekleri 2 düz  1 ters olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

2.tur : İlk ilmeği örmeden alıyoruz. 2 ters 1 düz olarak yani göründüğü gibi örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

3. tur : 1. turu tekrar ediyoruz.

4. tur : İlk ilmeği örmeden aldık. 2 ters ördük. Düz ilmeğe gelince düz ilmeğin alttan 3. sıraya batıp ilmek çıkartıp sol şişe taktık. İkisini birden düz ördük. Sıra sonuna kadar 2 ters 1 düz ilmeğe örnek kurarak ilerleyelim.

Örnek 4 sırada oluşuyor. İstediğimiz boyutlara gelene kadar bu şekilde örüyoruz. Gelelim şimdi videoya geçip şişle kolay çıtı pıtı örgü modeli yapılışını öğrenmeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler