Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Panço

Yetişkinler için ördüğümüz bir pançoyla devam ediyoruz. Hem şemalı anlatımı hem de videolu anlatımıyla çok şık bir panço. Zincir ölçüleri ayarlanarak her yaş için her beden için örülebilir. Bildiğimiz bir tığ işi örneğiyle örüyoruz pançoyu. Pançoda kullandığımız modeli farklı tığ işi örgülerde de kullanabiliriz. Mesela örgü yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde kullanılabilir. Tığ işi şal modellerinde kullanılabilir. Örgü anlatımlı panço modelleri sevilerek örülecek kolay modellerden. Bebek battaniyesi, bebek örgüleri gibi modellerde de kullanılabilir. Şimdi yine çok beğeneceğiniz panço modellerine değinelim. Oklava örgüsü. Oklava örgüsüyle çok güzel örgüler ördük. Abiye olarak gelin şal modelleri olarak da kullanacağınız pançonun yapılışına oklava örgüsü panço modelinden ulaşabilirsiniz. 1 zincir 1 sık iğne panço yapılışı ekose desenli modellerden. Şimdi ise yine tığla ördüğümüz boğazlı çok şık duran tığ işi panço yapılışına geçelim.

Tığ İşi Panço Nasıl Örülür?

Rengiyle modeliyle çok hoş bir panço. Nasıl yapıldığı ise az sonra. % 100 merinos yünü iple ve 3,5 mm tığla örülmüş şahane bir panço. Her beden için her yaş için dilediğiniz renkle keyifle öreceğiniz modellerden. Tığ işi panço için hemen şemayı vermek istiyorum.

Tığ İşi Panço

Şal 122 cm x 56 cm ebatlarında. Siz istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Şimdi pançonun ön kısmı için bu iple ve bu tığ ölçüsüyle 218 zincir çekerek başlıyoruz. Farklı ip ve farklı tığ ölçüleriyle zincir sayısı, pançonun boyutları değişecektir. Arka parça içinde aynı sayıda zincir çekerek başlıyoruz. İki parçayı ördükten sonra boyun boşluğu bırakarak omuz kısımlarını dikiyoruz. Sonrasında boğaz kısmını örüyoruz.

Tığ İşi Panço 6

Tığ İşi Panço 7

Şimdi tığ işi panço bittiğinde üzerimizde nasıl duruyor bakalım.

Tığ İşi Panço 2

Tığ İşi Panço 3

Tığ İşi Panço 4

Tığ İşi Panço 5

Tığ İşi Panço 1

Hemen unutmadan son olarak pançonun videosunu paylaşalım.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-perfectly-panache-chic-poncho/RHC0107-016068M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler