Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Zincir 1 Sık İğne Panço Yapılışı

Şişle veya tığla örülmüş çeşitli desenlerde örgü panço modellerinden bahsettik. Bugün yine kırkyama tadında oldukça kolay tığla ördüğümüz bir panço var. 1 zincir 1 sık iğne panço yapılışı. 1 zincir 1 sık iğne örneğiyle çeşitli örgüler ördük. Modeller arasında battaniyeler var şapkalar var hırkalar var boyunluklar var. Kısaca model oldukça kolay ve her şey için kullanabiliriz. Bugünde eğer elimizde parça iplerimiz varsa onları değerlendirmek için veya yeni aldığımız iplerle öreceğimiz oldukça şık bir panço var. Örgü anlatımlı panço modellerini büyük küçük herkese örebilirsiniz. Tabi ilmek sayıları, boyutları ayarlanarak. Eğer panço örmek istiyorsak oklava örgüsü panço modelini de inceleyebilirsiniz. Oldukça şık bir model. Gelin pançosu, abiye panço modeli olarak kullanabilirsiniz. 2 parçadan üçgen panço modeli yapılışı da seveceğiniz örneklerden. Vazgeçip örgü şal modelleri olarak da örüp kullanacağınız bir örnek. El örgü panço modelleri ve yapılışı sonbahar renklerinde severek kullanacağımız parçalardan biri olacak.

2 Parçadan Örgü Panço

Tığla ördüğümüz kahve tonlarıyla hazırlanmış el emeği göz nuru bir parça. Örgü severler üzerlerinde kendi ördükleri eşyaları kullanmayı çok severler. Şallar, hırkalar, boyunluklar, çantalar… Hepsi el emeğimiz olsun isteriz. Bugün örgüye yeni başlayanlarında, kendine kolay örgü modelleri arayanlarında rahatlıkla örebileceği bir panço. Birbirini simetrisi 2 parça örüyoruz. Sırt kısmından birleştirerek pançoya çeviriyoruz. Yanları dikerek ve kol eklemesi yaparak hırka olarak da kullanabiliriz. Yada kol eklemeden yelek olarak.

Şekil olarak şema olarak aşağıdaki gibi bir parça öreceğiz.

1 Zincir 1 Sık İğne Panço Yapılışı 2

Pançonun boyutları 101,5 cm x 86,5 cm ebatlarında. 6,5 mm tığla renk geçişli bir iple örülmüş. Evet panço bittiğinde nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? O halde hemen görelim.

1 Zincir 1 Sık İğne Panço Yapılışı

1 Zincir 1 Sık İğne Panço Yapılışı 1

Sıra geldi nasıl örüldüğünü incelemeye.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-crochet-colorblock-ruana/CAC0126-030983M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler