Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Parçadan Üçgen Panço Modeli Yapılışı

2 adet üçgen parça örüyoruz. Bu parçaları birleştirerek kendimize yeni modern bir panço yapıyoruz. Beğendiğiniz üçgen şal modellerinden sizde kendinize, kızlarınıza şık pançolar örebilirsiniz. Tığ işi örgü örnekleri, şiş örgü modelleri ile yepyeni pançolar. Örgü panço için elinizde olan ipleri kullanabilir onları değerlendirebilirsiniz. Parça iplerle rengarenk pançolar örebilirsiniz. Panço örgü modelleri anlatımlı model için ip seçeneği de oldukça fazla. Yaza ve kışa uygun iplerle her mevsim için pançolar örebilirsiniz. Örneğin yünlü iplerle kış için pamuklu iplerle, keten iplerle yaz için örebilirsiniz. Pançolar için farklı örgülerde kullandığımız modelleri de örebilirsiniz. Mesela oklava örgüsü panço modeli çok beğeneceğiniz modeller arasında.

Sadece örnek olarak anlattığımız çok modelimiz var. O modelleri inceleyebilir ve istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Kendinize kazaklar, yelekler, hırkalar, pançolar, şapkalar aklınıza ne gelirse örebilirsiniz. Tığ ve şiş örgüsü birleştirildiğinde örgülerde aynı anda ikisi de kullanıldığında çok hoş modeller çıkıyor ortaya. Kendimize model tasarlarken ikisini bir arada kullanabiliriz. 2 parçadan üçgen panço modeli yapılışı tek başına istenilen boyutlarda örgü şal modelleri olarak da kullanılabilir.

Bayan Örgü Panço Modelleri ve Yapılışı

Bugün çok kolay bir pançonun yapılışını öğreneceğiz. Tıpkı şal örer gibi başlayacağız pançomuza. Ve 2 şekilde kullanabiliriz. 2 eşit üçgen örüyoruz. Böylece anlıyoruz ki her şal modelini pançoya çevirebiliriz. İki eş üçgen ördükten sonra aşağıda resimde gördüğümüz gibi parçaları üst kısımdan birleştiriyoruz.

2 Parçadan Üçgen Panço Modeli Yapılışı

Çok şık ve rahat bir giysi. Yazın tatilde pareo olarak da kullanabilirsiniz. Aşağıda göreceğimiz gibi her 2 şekilde de giyebilir. Şal için ince akrilik iplik kullanılmış. 170 gram civarında. İp miktarı sizin öreceğiniz ölçülere göre değişiklik gösterecektir. 3, 75 mm tığ kullanılmış. Ayrıca dikiş iğnesi kullanacağız. Videodaki boyutlar S beden için örülmüş. Eğer faklı bedenler için örmek isterseniz her beden için 6 sıra daha örmeniz gerekecek.

2 Parçadan Üçgen Panço Modeli Yapılışı 2

2 Parçadan Üçgen Panço Modeli Yapılışı 1

2 parçadan üçgen panço modeli yapılışı için hemen videoyu izleyelim. İlham alıp yeni modeller örelim.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/poncho-con-2-triangulos-de-crochet/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler