Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Panço

Sizlere her yaş için sayıları ayarlayarak öreceğiniz panço modelleri yapılışı hazırladık. Beğendiğiniz farklı motifleri de motifli panço yapılışında kullanabilirsiniz. Tığ işinden oluşan panço renk uyumları ile çok dikkat çekiyor. Tabi siz kendi zevkinize göre renk ayarlamaları yapabilirsiniz. Panço örneklerinden farklı örnekleri örmek isterseniz örgü bayan panço yapılışı renkli iplerle ördüğümüz bir örnek. Örgü panço modeli yapılışı ise dantel görünümlü angora iple ördüğümüz süper bir örnek. Kolay dantel panço örgü modeli ise ilk paylaşıldığı andan itibaren çok sevilen örneklerden. Şal modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir şal. Şimdi yeni modelimiz olan motifli örgü panço yapılışına geçelim.

Motifli Panço Nasıl Örülür?

Motifli Panço Yapılışı 1

Pançoya önce yukarıdaki motifi örerek başlıyoruz. Motifi dilediğiniz gibi değiştirebilir, farklı motiflerde kullanabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi çok yakışık mesela. Motifi küçük örüp yan yana ekleyebilirsiniz. Veya modelde olduğu gibi büyük motif örüp etrafını trabzanlarla örebilirsiniz. Üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Motifi ördükten sonra motifin sağından ipi sabitleyip motif boyunca trabzan örüyoruz. Ve dönüp üzerine tekrar trabzan örüyoruz. Trabzanları omuzdan kol hizasına kadar örüyoruz. Aynı işlemleri sol tarafa da yapıyoruz. Ön kısım tamamlanmış oluyor. Aynı şekilde birde arka parçayı örüyoruz.

Motifli Panço Yapılışı 2

2 parça ördükten aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi parçaların alt kısmını örüyoruz.

Motifli Panço Yapılışı 3

Etek ucunu da ördükten sonra omuz kısımdan arka ve ön parçayı birleştiriyoruz. Etek uçlarına püskül takıp örgü pançoyu tamamlıyoruz. Motifli panço yapılışı tamamdır. Şimdi bittiğinde nasıl durduğunu görelim.

Motifli Panço Yapılışı

Motifli Panço Yapılışı 4

 

Kaynak : https://www.instagram.com/motiftuhafiye/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler