Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Panço Modeli Yapılışı

Geçen gün nette gezinirken çok güzel bir örgü hırka modeli gördüm. Şiş örgü panço modeli olarak ta geçiyor. Sizlerin de hoşuna gideceğini düşünerek hemen paylaşmak istedim. İnce angora ip ve 3.5 numara şiş ile çok güzel olur.

Çevresi 336 cm. Uzunluk 71 cm. Misinalı şişle örülüyor. 19 mm çapında 7 adet düğme gerekiyor. İki katlı her türlü iplikle örülebilir. Örgü hırkanın örgü grafiğe aşağıdaki gibidir.

Örgü Panço Modeli Yapılışı 7

Örgü Panço Modeli Yapılışı 6

Örgü Panço Modeli Yapılışı 5

Altaki resimde de yine sizlere örerken kullanabileceğiniz terimlerin açıklamasını vermeye çalıştık. Sizler örerken kısaltmalar işinize yarar umarım.

Örgü Panço Modeli Yapılışı 8

Örgü üzerindeki kısaltmaları daha önce sizlere begonvil şal yapılışından bahsetmiştik. Orada bazı kısaltmaların açıklaması var. Oradan ulaşabilirsiniz.

Örgü Panço Modeli Yapılışı 4

Şişle örülen bu hırka modeli gerçekten çok şık duruyor. Çeyiz hazırlığında olan bayanlar kızları için düşünmeden örebilirler. Çeyizlerin vazgeçilmez örneği olacak. Hatta kendiniz için bile örebilirsiniz. Yuvarlak olarak örülüyor. Begonvil şal örer gibi iki ilmek sağa kesiliyor yada iki ilmek sola kesiliyor. Şişe ip dolayarak ajurlar oluşturuluyor.

Örgü Panço Modeli Yapılışı 2

Örgü hırka modelinin yapılışına kaynaktaki linkten ulaşabilirsiniz. Sitede iplik ve desen hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Örgü Panço Modeli Yapılışı

Örgü Panço Modeli Yapılışı 1

Örgü Panço Modeli Yapılışı 3

Kaynak : http://prjaga.com/vyazanie-dlya-zhenshchin/palto-kardigan-zhaket/poncho-zhaket-spicami

Benzer İçerikler
9 thoughts on “Örgü Panço Modeli Yapılışı”
 1. SUKRAN dedi ki:

  BU ÖRGÜ DE 2 VE KATLARI NASIL ÖRÜLÜYOR. BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Şükran Hanım. 2 ve katları diye bir tabir geçmiyor. Sadece iki katlı her türlü iplikle örebilirsiniz diye geçiyor.

 2. Sukran dedi ki:

  Benim bu modelde takildigim bir nokta daha var. İlmek yok demek ne anlama geliyor?

  1. Melek dedi ki:

   :) Merhaba Şükran Hanım. Orjinal metinde o şekilde geçiyor.

   1. Sukran dedi ki:

    Tesekkurler. Bu model benin cok hosuma gitti. Ama oradaki kavramlari tam olarak bilmedigim icin bir türlü yapamadim. Sizin sayfanizin sıkı takipcisiyim. Ama çok açıklayıcı olmadığı icin yapamayacağım:-(

    1. Melek dedi ki:

     Çok üzgünüm Şükran Hanım. Çok yardımcı olmak isterdim ama . Dün modeli çok inceledim ama açıkçası anlayamadım. Acaba örmeden almı demek istedi diye düşündüm ama size yanlış bilgi vermek istemedim.

     1. SUKRAN dedi ki:

      teşekkürler ilginiz için. bende öyle düşündüm. ama olmadı. o yüzden danıştım. yine de teşekkürler.

     2. Melek dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz ilginiz için. Belkide model grafikte anlatıldığı için orada ilmek olmadığını gösteriyordur. Orayı baz almadan örmek gibi.

     3. Melek dedi ki:

      Evet Şükran Hanım. Tekrar bir araştırma yaptım. Birisine sordum. Aynen orayı dikkate almadan örmeye devam ediyoruz. Yokmuş gibi sayıp diğer ilmeğe geçiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler