Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Motifli Şal Yapılışı

Etol şal modellerinde çok güzel bir şal tarifi hazırladık. Dantel motifli şal yapılışı hazırladık. Hem şemalı hem de videolu anlatımlı olarak hazırladığımız bir şal. Tarif ile ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Motifi tek başına da kullanabilirsiniz. Örgü bardak altığı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Farklı kalınlıkta iplerle örerek örgü amerikan servis modelleri, hatta örgü paspas modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir şema. Tur tekrarı yaparak motifi istediğiniz büyüklüklere gelene kadar artırabilirsiniz. Dantel motifli şal yapılışı için sevdiğiniz birkaç rengi bir arada kullanabilirsiniz. Etol şal modellerinden bahsedelim biraz ve yeni modele geçelim. Etol şal modelleri örgü örneği dalgalı örgü modellerinden güzel bir örnek. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayarak örebilirsiniz. Etol şal modelleri ve yapılışı için motifli örgüleri de kullanabilirsiniz. Etol şal yapımı, üçgen şal modelleri birçok örneğimiz var. Şimdi o modeller arasına yeni örneği ekleyelim.

Örgü Şal Modelleri Yapılışı

Rüzgar gülünü andıran güzel bir şema. 4 renk kullanılarak örülmüş bir şal. İsterseniz tek renk veya sevdiğiniz renkleri kullanarak öreceğiniz modellerden olacak. Büyük motifli bir şal. Zincir ve trabzanlarla ördüğümüz bir şal. Kolay bir motif. Motiflerin büyüklüğü yaklaşık 25 cm civarında. Şalın boyutları ise 76 x 178 cm ebatlarında. 50 gramlık pamuklu iplerden krem renginden 9 adet ip kullanılmış. Diğer renkler için 3 er adet kullanılmış.

Dantel Motifli Şal Yapılışı

Motiflerin düzenini de istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz. Yukarıda olduğu gibi de ekleyebilirsiniz.

Dantel Motifli Şal Yapılışı 1

Dantel Motifli Şal Yapılışı 2

Dantel Motifli Şal Yapılışı 3

Çok güzel görünüyor değil mi. Şemayı üst kısımda paylaştık. İsterseniz şemadan takip edebilirsiniz. Yada sizler için hemen altta paylaştığımız videoyu da motifi örmek için kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/patons-pinwheel-crochet-shawl/PAC0126-010065M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler