Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür?

Daha önce kredi kartı ile şal yapımı anlatımlı olarak hazırlamıştık. Kart kullanmak istemeyenler için kolay kredi kartı şal nasıl örülür şema ile hazırladık. İstediğiniz renk düzeni ile örebilirsiniz. Aynı modelle örülmüş birkaç farklı renk düzeni de göreceğiz. Kredi kartı şal modellerini örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Şalı üçgen olarak hazırladık. Üçgen şal modellerine kirpikli modellerden bir örnek. Şal modelleri olarak, boyunluk modelleri olarak kullanacağımız daha çok modelimiz var. Mesela örgü boyunluk yapılışı hem kolay, hemde renkle ile tarz bir model. Dantel yonca örülüşü ise üçgen şal modelleri olarak benimde kullandığım modellerden. Halam hediye olarak örmüştü bana. İnce ip ve kalın tığlarla örüyoruz. Hadi sözü daha fazla uzatmadan şalımızın yapılışına geçelim.

Yelpaze Şal Modelleri

Kart ile yelpaze şal olarak değil tığ ile ve trabazn ile yelpaze şal modellerini örüyoruz. Hadi hemen sizlere kolay kredi kardı şal nasıl örülüş şemasını verelim.

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 2

Şalın boyutları 81,5 x 137 cm ebatlarında. Siz bu ölçüleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şemada daireler zincir, siyah nokta ilmek kaydırma, artılar sık iğne, uzun çizgi ise tığa 5 kez ip dolayarak yaptığımız trabzan. Şal bittiğinde tıpkı kredi kartı şal gibi harika duruyor. Şimdi aynı modeller örülmüş şalları görelim. Şallarınız bittiğinde şal gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını altta videolu olarak bulabilirsiniz.

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 7

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 6

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 4

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür?

Omuzlarda çok güzel duruyor. işte şalımızın omuzlarda duruşu. Tığ işi boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Uzun renk geçişli iplerle de harika duracaktır. Kek iplerle örebilirsiniz.

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 5

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 3

Kolay Kredi Kartı Şal Nasıl Örülür? 1

Kaynak : https://mimuu.com/dantel-yonca-orulusu/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler