Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Turla Şal Nasıl Örülür?

Sadece 2 tur örerek örgü etol şal modellerinde kullanacağımız bir modelin yapılışını hazırladık. Aynı zamanda bu modeli örgü yelek modellerinde de kullanabiliriz. Çok yakışacaktır. Alize iplerle, tiftik iplerle en güzel örgü tığ işi yelek modellerini veya etol şal modellerini örebiliriz. 2 turla şal nasıl örülür detaylara geçmeden önce yine şallarda kullanabileceğimiz birkaç modelin yapılışına değinelim. Örgü şal modellerinde dikdörtgen şeklinde öreceğimiz birkaç şaldan bahsedelim. Yazlık örgülerde veya farklı modellerinde yapılışında kullanacağımız rüzgar gülü örgü modeli yapılışı var. Bütün örülen ip koparmadan örülen örneklerden. Motif motif gibi duruyor ama ip koparılmadan bütün olarak örülüyor. Etol şal modelleri yapılışı ise fıstıklarla örülmüş örneklerden. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. İster yelek ister şal olarak kullanacağımız yeni modelin yapılışına geçiyoruz. Bakalım 2 turla şal nasıl örülüyormuş.

2 Turla Örgü Şal Modeli Yapılışı

Tığla şal olarak veya yelek olarak örülecek çok zarif bir model. Yelek olarak başladığınızda tığ işi lastik modellerinden, şiş örgü lastik çeşitleriyle başlayıp tığ işine dönerek de başlayabilirsiniz. Şal olarak örmek istediğinizde lastiksiz direk örnekle başlayabilirsiniz. Püsküllerle, örümcekli şal kenarları, kirpikli şal kenarlarıyla tamamlayabilirsiniz.

2 Turla Şal Nasıl Örülür?

Şala 14 ve katları +9 zincir çekerek başlıyoruz. Alize iple ve 3 mm tığla örüyoruz. Hazır mısınız? Anlatıma geçiyoruz. 2 turla şal nasıl örülür öğreniyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler