Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikdörtgen Etol Şal Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde kullandığımız örnekten kim demiş el örgü hırka modelleri, etol şal modelleri, tığ işi ranır modelleri olmaz diye. Şimdi çok beğeneceğiniz bir etol şal yapımı hazırladık. İstediğiniz renk iple istediğiniz özellikte iple örebileceğiniz bir model. Örgü şal modellerinde çok hoşunuza gidecek  etol şal modeli yapılışı hazırlıyorum. Angora iplerle örülmüş çeyizler için günlük kullanım için hemen örmek isteyeceğiniz bir tarif. Dikdörtgen etol şal yapılışı örneğini görünce ben bu modeli biliyorum. Şal örüldüğünde ne kadar güzel olmuş diyeceksiniz. Renkler harika diyeceksiniz. Yeni etol modellerini ben niye düşünemedim diyeceksiniz.😊 Model çok güzel. Bebek battaniyelerinde çok kullandık. Bazen ara motif olarak bazen ana motif olarak kullandık. Bugün ana motif olarak güzel bir şal örüyoruz. Dantel runner olarak da çok güzel durur.  Örgü modellerinden daha fazla anlatıma mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi dikdörtgen etol şal yapılışını örenme zamanı.

Etol Şal Nasıl Örülür?

174 m uzunluğunda 3 renk kullanılarak ve her 3 renkten de 3 er adet ip kullanılarak örülen bir şal. Şalı örmek için 5,5 mm tığ kullanabilirsiniz. Tığa uygun ipler seçebilirsiniz. Şalın boyutları 68,5 x 183 cm ebatlarında. Siz yine istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz.

Dikdörtgen Etol Şal Yapılışı

Şalımızın birkaç turunu birlikte örelim. Motifi sihirli halka ile başlayarak da örebilirsiniz.

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

2.tur : 3 zincir ile başlayıp devam ederek 15 trabzan yapıyoruz.

3. tur : Bu turda 4 zincir ile başlayıp aynı sayıda trabzan yapıyoruz. Aralarda 1 er zincir çekiyoruz.

4.tur : Trabzanların tepesine 1 trabzan, yuvaya ise 2 trabzan yapıyoruz.

5.turda köşeleri oluşturmaya başlayacağız. 5 zincir çekiyoruz. 3. trabzana sık iğne ile batıyoruz. 3 kez  3 zincir çekip 3. trabzana sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 5 zincir çekiyor 3. trabzana sık iğne ile batıyoruz. Bu şekilde 4 köşe oluşturuyoruz.

İlk 5 turumuz böyle örülüyor. Diğer kısımları şemadan takip edebilirsiniz. Yine motifleri hangi renk düzeninde ekleyeceğimiz de şemada verilmekte. Şalın etrafına sık iğne veya trabzan yapıyoruz. Köşelere püskül yapıp tamamlıyoruz.

Dikdörtgen Etol Şal Yapılışı 1

Dikdörtgen Etol Şal Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-willow-crochet-shawl/PAC0526-029693M.html?cgid=030821-crochet-month-celebration-pattern-roundup

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler