Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı

Sizlere şemalı anlatımla çok şık bir şal modelinden bahsetmek istiyorum. Tığ işi örgü modellerinden. Şal modelleri arasına ekleyebilirsiniz. Tüm şalı bitirdikten sonra şal gerdirme işlemi yaparak ütüleme derdinden kurtulabilirsiniz. Şal gerdirme işlemi ile ilgili sizlere ufak bir video yayınlamıştık. Ters başak örgü modelinden dikdörtgen şal modeli yapabilirsiniz. Videolu anlatımla hazırlamıştık bu güzel modeli.

Tığ İşi Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Bu şal modelinin yapılışını şemalı olarak göreceksiniz. Yünlü ipliklerle, keten ipliklerle, dantel iplikleri ile örebilirsiniz. Beğendiğiniz ipleri tercih edebilirsiniz. Ve 3.5 mm tığ tercih edebilirsiniz. Şalın boyutları 135 x 65 cm ebatlarındadır. Bu şalın daha net yapılışı , ayrıntılı yapılışı yok maalesef. Ama sizlere bulduğum hali ile yayınlamak istiyorum.

Model trabzan ve zincirlerden oluşuyor. Şemada şalın bir dilimini göreceksiniz. Şemayı uygulayarak kolayca örebilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şimdi şalın şemasını görelim.

Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı 2

Daha önce bu şal modelini nette görmüş olabilirsiniz. Beyaz renkli olanını bende görmüştüm. Ama yapılışını bulamamıştım. Şimdi buldum ve hemen sizinle paylaşmak istedim. Sevdiğiniz renklerde yapabilirsiniz. Şeker pembe ile yapılmış ve çok şık olmuş. Ve şamayı uygulayıp şalı bitirdiğinizde çok şık bir görüntü ortaya çıkıyor.

Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı 1

Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı

Birde farklı ip ve renk ile yapılmış halini görelim.
Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı 4

Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı 3

Kaynak : http://haekelfieber-austria.blogspot.com.tr/2016/09/schultertuch-groe-blatter.html

http://www.liveinternet.ru/users/nina_andreevna/rubric/1608915/

Benzer İçerikler
One thought on “Tığ İşi Şal Modeli Yapılışı”
  1. Şal Modelleri Ve Yapılışı dedi ki:

    Çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler