Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Model Şal Modelleri

Şal modellerinden güzel bir örnek daha. Üçgen şal modellerine kek iplerle ördüğümüz bir örneğin tarifini hazırladık. Ebruli şal modelleri olarak ördüğümüz bir örnek. Fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı da ebruli iplerle çok güzel duruyor. Açık renk tonları tercih edebilirsiniz. Her ton ile güzel oluyor ama açık renk tonlarla daha güzel. Tığ işi olarak ördüğümüz bir şal. Her zaman olduğu daha fazla model için bizi takip etmeye devam edin. Şimdi yeni model şal modellerinden üçgen modelin tarifine geçelim. Adım adım resimlerle nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

Tığla Şal Örnekleri

Kek ip olarak geçen batik ipleri kullanıyoruz şalımızda. Bu iplerin renk geçişleri diğer iplere göre biraz daha uzun. Beğendiğiniz markanın iplerini tercih edebilirsiniz. % 50 pamuklu % 50 akrilik bir iplik kullanılmış. Ve 4 mm tığ tercih edilmiş. Şalın uzunluğu yaklaşık 180 cm. Püskülleri istediğiniz uzunlukta keserek ayarlayabilirsiniz. Modelde 30 cm kullanılmış.

Yeni Model Şal Modelleri

Şala 8 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ederek örüyoruz.

Şalın tüm aşamalarını tek tek inceledik. Eğer takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Orjinal ismi kiraz çiçeği şal modeli. Çiçeği de andıran çok güzel bir model. Sizde örmek isterseniz yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ve tur tekrarı yaparak istediğiniz boyutlara ulaşana kadar örebilirsiniz.

Yeni Model Şal Modelleri 5

Yeni Model Şal Modelleri 38

İp tercihini ve püskül yapılışını da gördük. Ve sıra geldi şal bittiğinde nasıl durduğunu incelemeye. Pembe tonlarında ve karamel tonlarında bir iplik tercih edilmiş. Şimdi yeni model şal modellerinin nasıl durduğunu inceleyelim.

Yeni Model Şal Modelleri 2

Yeni Model Şal Modelleri 3

 Yeni Model Şal Modelleri 4

Kaynak : https://atty-s.com/2019/07/sakura-shawl.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yeni Model Şal Modelleri”
  1. Hakime Tekin dedi ki:

    İpin markasını yazarmisiniz. Veya nerden alabiliriz

    1. Melek dedi ki:

      Kek ip olarak geçiyor. Bu ip Türkiye’de olmayabilir. Markası yazı içinde resimlerde görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler