Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zetor Şal Modeli Yapılışı

Yine sizlere harika bir ajurlu şal modeli buldum.  Zetor şal Türçe açıklamalı modeli. Angora iplik ve 3.5 numara misinalı şiş ile örebileceğiniz şal modeli. Bu model için hemen hemen her türlü ipliği de kullanabilirsiniz. Farklı bir iplikte seçebilirsiniz. Resimde gördüğünüz model 4.5 mm şişle örülmüş bir model. Seçtiğiniz ipin üzerinde yazan şiş numarasından bizar daha büyük tercih edebilirsiniz. 1 veya 2 mm büyük olacak şekilde. Farklı boyutlarda şiş de tercih edebilirsiniz. Şalın boyutu resimde görülen 194 x 68 cmdir. Çeyiz hazırlığında olanlar için güzel bir şal. Tıpkı videolu echoflower şal yapılışında da olduğu gibi. Örgü ekinoks şal modelinde olduğu gibi. Hatta bu şallardan örüp satış yapabilir ev bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Zetor Şal Modeli Nasıl Yapılır ?

Açıklamada kullanılan kısaltmalar.

RS: örgünün ön sırası

WS: örgünün arka sırası

k: düz ilmek

p: Ters ilmek

yo: dolama

k2tog: 2 ilmek birlikte sağa kes

ssk: 2 ilmek birlikte sola kes

s2kp: 2 ilmeği birlikte düz örer gibi batarak sağ şişe al , sonraki ilmegi düz ör, örmeden aldıklarını üzerinden geçir (slip1, k2tog,psso )

st (s) : ilmek

İlk grafikte 1-16 turlar örülecek.

Zetor şal pdf desen

Zetor Şal Modeli Yapılışı 9

Daha büyük bir şal örmek istiyorsanız grafik 2 yi 9 kez tekrar ediniz. Tur tekrarlarını daha fazla veya daha az örebilirsiniz.

Zetor Şal Modeli Yapılışı 10

Kenar şeması için grafik 3 örebilirsiniz. 1-14 tur. Daha sonra şalı bitirip tıpkı begonvil şal yapılışı ve haruni şal yapılışında olduğu gibi gerdirme işlemi yapılacak. Ördüğümüzde küçük görünen şal gerdirme işleminden sonra daha büyük boyutlara ulaşacaktır.

Zetor Şal Modeli Yapılışı 11

Gerdirme işlemi için şalı suyun içinde en az 20 dakika bekletin. Fazla suyunu almak için bir havlu arasına sarın. Şalın uç kısımlarından ve gerekli yerlerden düz bir zeminde gerdirerek iğne ile tutturun. Bir battaniye üzeri olabilir. Bir çarşaf üzeri olabilir. Solmayan kumaş olmasına dikkat edin. Kuruyana kadar bu şekilde bekletin. Daha sonra isterseniz ütünün buharı ile iyice ıslatın ve birde kuruması için bu şekilde bekletin. Daha sonra iğnelerden çıkartın. Bozulmadan duracaktır. Elde yıkama yaparsanız uzun süre bu şekilde kullanabilirsiniz. İşte zetor şal modelinin bitmiş hali.

Zetor Şal Modeli Yapılışı 12

Zetor Şal Modeli Yapılışı 8

Zetor Şal Modeli Yapılışı 7

Zetor Şal Modeli Yapılışı 6

Zetor Şal Modeli Yapılışı 5

Zetor Şal Modeli Yapılışı 4

Zetor Şal Modeli Yapılışı 3

Zetor Şal Modeli Yapılışı 2

Zetor Şal Modeli Yapılışı 1

Zetor Şal Modeli Yapılışı

Zetor Şal Modeli Yapılışı 13

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/zetor

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler