Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Şal Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile şahane yepyeni bir şal. Örgü şal modellerinden yuvarlak şal modellerine bir örnek. Kelebek şal yapımı videolu ve anlatımlı 2 farklı model hazırladık. Anlatımlı modelin tam detaylı yapılışını kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şal modelleri olarak 2 farklı modelde çok güzel. İkisini de örebilirsiniz. Kelebek Şal yapılışı kelebek kanadını andıran bir şal. Değişik örnekleri var. Kanat şal yapılışını da deneyebilirsiniz. Kolay ve şık bir örnek. Daha kolay ve gösterişli modeller soruyorsanız boncuklu gelin şalı yapılışı çok güzel ve süper kolay bir örnek. Kelebek şal yapılışının ilk örneğinin detaylı anlatımını, ayrıntılı şemasını kaynak kısmında bulabilirsiniz. Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı için yepyeni bir örnek. Örgü şal modelleri için istediğiniz ipleri görebilirsiniz. Hadi 2 farklı modelin detaylarına geçelim.

Örgü Şal Modelleri Yapılışı

Kelebek şal yapılışı için 2 farklı model hazırladık. 1. model tek renk ve 128 zincir çekilerek yapılmış. Tüm detayları kaynaktaki linkte. Ayrıntılı bir şekilde tur tur yapılışı verilmiş. 1 zincir, 1 sık iğne örneği ile örülmüş. 2. model ortadan başlayıp dışa doğru büyütülerek örülüyor. Kek iplerden yani uzun renk geçişli ipler kullanılıyor. İlk model için aşağıdaki gibi bir şema kullanılıyor.

İlk şalımıza 128 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra üzerine 2. zincirden itibaren tekli trabzan yapıyoruz. 126 trabzan yapıyor. 2. turda her ön ilmeğe batarak yine 126 tekli traban yapıyoruz. Örnek kurulumu için kaynak kısmına tıklayabilirsiniz. İlk model şalımızın bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

 

Kelebek Şal Yapılışı 6

Şema bu şekilde. Şimdi kelebek şal yapılışının son halini görelim.

Kelebek Şal Yapılışı

Kelebek Şal Yapılışı 5

Kelebek Şal Yapılışı 2

Kelebek Şal Yapılışı 3

Kelebek Şal Yapılışı 4

Kelebek Şal Yapılışı 1

Şimdi aynı şekilde duran farklı bir şalın yapılışını inceleyelim.

Kelebek Şal Yapılışı 7

Kelebek Şal Yapılışı 8

Beğendiğiniz modeli keyifle örebilirsiniz. İşte 2. modelin videolu yapılışı.

Kaynak : http://rovingcrafters.com/2015/01/12/the-bat-wing-shawl-a-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler