Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Şal Modelleri

Şal modellerinden evde kalan ipleri değerlendirmek için harika bir proje daha. 1 adet 1 adet istediğiniz renklerde ipler alıp bu güzel şalı da örebilirsiniz. Tığ şal modelleri için batik ipleri de kullanabilirsiniz. Aynı modelin 2 farklı renk uygulaması ile örülmüş örneğini göreceğiz. Beğendiklerinizi, tarzınıza uygun olanları örebilirsiniz. Tığla yapılan şal modellerini tam kare olarak ördüğünüzde bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Batik iplerle ebruli şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Şimdi bu güzel modelin yapılışına geçelim.

Yeni Model Şal Modelleri

Tığ şal modellerinin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. bu model ile benzer birçok örgü ördük. Şallar, battaniyeler, paspaslar, yelekler ördük. Şimdi yine harika bir şal örüyoruz. Şemadan takip ederek tığ şal modellerini örebilirsiniz. Şalı örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Alize iplerle, pamuklu iplerle ve her iple örebileceğiniz bir örnek. Boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde % 70 pamuklu % 30 akrilik bir iplikle ve 6 mm tığ ile örülmüş bir model. Hemen şemayı görelim.

Şalın şeması ve kenar şeması aşağıdaki gibidir. Temel şemayı örerken tur sayılarını artırarak istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

Tığ Şal Modelleri 17

Tığ Şal Modelleri 9

Şemalarda sembollerden bahsedecek olursak uzun çizgiler trabzan, artılar sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Şimdi resimli olarak şalımızın yapılışını inceleyelim.

Tığ Şal Modelleri

Tığ Şal Modelleri 1

Tığ Şal Modelleri 2

Tığ Şal Modelleri 3

Tığ Şal Modelleri 4

Tığ Şal Modelleri 5

Tığ Şal Modelleri 6

Çok güzel oldu. Şimdi bitmiş halini ve farklı renk uygulamalarında nasıl duracağını görelim. Her iki renk uygulamasında da muhteşem olmuş.

Tığ Şal Modelleri 12

Tığ Şal Modelleri 13

Tığ Şal Modelleri 10

Tığ Şal Modelleri 11

Tığ Şal Modelleri 8

Tığ Şal Modelleri 7

Tığ Şal Modelleri 14

Tığ Şal Modelleri 15

Tığ Şal Modelleri 16

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-stonewashed-xl-granny-winter-shawl/

http://www.haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-vintage-sweet-shawl-eng/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler