Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırkyama Örgü Şal Yapılışı

Bebek battaniyesi modelleri veya örgü şal modelleri olarak örüp kullanacağımız bir model yapılışı. Tek kişilik battaniye, örgü paspas modelleri, yatak örtüsü olarak da örüp kullanabiliriz. Kırkyama örgü şal yapılışı evde kalan parça ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Kırkyama örgü şal gibi daha çok güzel örneklerimiz var. Mesela Harry Styles hırkası. Hem evde kalan ipleri değerlendirmek için hem de kırkyama gibi örgü örmek için çok güzel bir fikir. Kırkyama bebek battaniye modelleri çok beğeneceğiniz dikdörtgen parçaların birleşiminden oluşuyor. Kırkyama örgü tekniği nasıl yapılır, şal nasıl örülür hemen anlatıma başlıyoruz. Rengarenk çok beğeneceğiniz hemen örmek isteyeceğiniz şiş örgü örneklerinden.

Kırkyama Şal Nasıl Örülür?

Uzun renk geçişli iplerle veya tek renk iplerle motif motif örebileceğimiz bir model. Şalda uzun renk geçişli ipler kullanılmış. Şalın boyutları 56 x 195 cm ölçülerinde. Sizde istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Şalın ölçüleri kullanacağımız ipin kalınlık inceliğine, şişin kalınlık inceliğine göre değişecektir.

Kırkyama Örgü Şal Yapılışı

Şal renk diyagramı yukarıdaki gibi olacak. Şalı bitirdikten sonra iki uç kısımlara, kısa kenarlara püskül takıyoruz.

Kırkyama Örgü Şal Yapılışı 1

Kırkyama Örgü Şal Yapılışı 3

Kırkyama Örgü Şal Yapılışı 2

Sıra kırkyama örgü şal yapılışını videolu izlemeye geldi. Üçgen üçgen dilimlerle keyifle öreceğimiz şalın tarifi hemen aşağıda. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-knit-fenangle-the-angles-blanket-scarf/CAK0125-031132M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler