Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Panço Yapılışı

Kalın iple çok şık örgü panço yapılışı şemalı anlatımlı model var sırada. Çok hoş olmuş kalın iple. İnce iplerle de örebilirsiniz. Model çok güzel. Kendiniz için, genç kızlarınız için örebilirsiniz. Zincir çektiğinizde birleştirmezseniz yuvarlak şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Çok şık duracaktır. Kol kısımlarından küçük bir birleştirme yaparak tığ işi hırka modelleri, panço hırka modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden oluşan örgü panço yapılışını kolayca örebilirsiniz. Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Zincir, trabzan gibi. Aynı ölçülerle ördüğünüzde kalın ip ve ince ip arasında duruş olarak, ölçü olarak farklılıklar olacaktır. Bunu dikkate alarak istediğiniz iplerle örebilirsiniz. Benzer tarzda farklı örgü modellerinden de bahsetmiştik. Yıldız örgü hırka yapımı salaş modellerden. Panço gibi başlayıp kol ayrımı yaparak hırkaya dönüştürüyoruz. Çok hoş ve değişik bir model. Örgü panço modeli yapılışı ise şiş örgü modelleri ile yaptığımız bir model. Dairesel şekilde örüyoruz. Ve kol ekleyerek hırkaya dönüştürüyoruz. Birçok örgü modelinde kullandığımız ananas örgü modelinden de panço örmüştük. Ananas örgü modeli panço nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri anlatımı için tek yapmanız gereken mimuu.com ziyaret etmek. Şimdi sıra geldi örgü panço yapılışına.

Örgü Panço Modelleri Anlatımlı

Örgü panço yapılışının tarifini sizlere iki şemada vereceğiz. İkisi de aynı şema. Hangisinden daha net anlayabilirseniz onu kullanabilirsiniz. Biri elle çizilmiş bir şema. Diğeri bilgisayar ile çizilmiş bir şema.

Örgü Panço Yapılışı 6

Örgü Panço Yapılışı 3

Kalın ve ince iplerle örebilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun tığlarla. Şemada x sık iğne, daire zincir, uzun çizgi ise trabzan. Bir dilim 12 zincirden oluşuyor. Zincir sayılarınızı bu sayıyı dikkate alarak genişliğini belirleyebilirsiniz.

Örgü Panço Yapılışı 2

Örgü Panço Yapılışı 5

Örgü Panço Yapılışı 4

Örgü Panço Yapılışı 1

Örgü Panço Yapılışı 7

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler