Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Etol Şal Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden yine muhteşem bir modelin anlatımını hazırladık. Farklı tarzda örülmüş örmesi keyifli bir şal. Etol şal modellerini tek renk iplerle, batik iplerle örebilirsiniz. Yapraklı etol şal yapılışı olarak hazırladığımız modeli örgü yelek modelleri, dantel runner modellerinde de kullanabilirsiniz. Yakışacaktır. Üçgen şal modelleri olarak örülmüş modelleri biraz değiştirerek etollere çevirebilirsiniz. Yeleklerde gördüğümüz modelleri lif modellerinde, hırkalara veya bebek örgüleri gibi farklı modellere de çevirebilirsiniz. Şimdi yeni örgü şal modellerinin şalın şemalı ve resimli yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz etollere bir göz atalım.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 12

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz şallardan bahsedeceğiz. Tiftik iplerle kolay şallar örmek isterseniz tiftik iple etol şal nasıl örülür içeriğimizden detaylarını bulabilirsiniz. Alize iple şal modellerinden. Boncuklu dantel şal yapılışı da çok beğeneceğiniz şal modelleri anlatımlı yapılışından. Etol şal veya üçgen şal olarak öreceğimiz muhteşem bir model daha var. Gül motifleriyle yapraklarla hazırlanmış tam yarım ipleri değerlendirmelik bir şal. Anlatımına kış gülü şal modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için yine önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yapraklı etol şal yapılışını öğrenelim.

Yapraklı Etol Şal Nasıl Örülür?

Biraz ileri seviye örgü becerisi gerektiren şallardan. Eğer ilk defa örgü örecekseniz ve örgüye yeni başladıysanız bu model sizi zorlayabilir örgüden soğutabilir. Bu yüzden daha kolay modellerle başlayarak örgülerinizi örebilirsiniz. Sarı tonlarını içinde barındıran batik iplerle örülmüş muhteşem bir model. Şallar, yelekler, saç bantları, şapkalar da örebileceğimiz harika bir örnek. İlk olarak şemaya göz atalım.

İplik olarak alize süperlana klasik renk kodu 5739 ile örülmüş. % 75 akrilik % 25 yün bir iplik. 4 çile kullanılmış. 4,5 mm tığla örülmüş. Ölçüleri ise 43 x 196 cm.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 12

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 2

İkinci olarak fotoğraflarla şalın nasıl örüldüğünden bahsedelim. 10 zincir çekip üzerine 9 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra 21 zincir çekiyoruz. Son 10 zincirin üzerine 9 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde istediğimiz boyutlara gelene kadar örüyoruz.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 3

2. tura 8 zincir çekip 2. sık iğne üzerine tığa 4 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip yanına tığa 5 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Bu şekilde 1 trabzan daha yapıyoruz. Daha sonra 4 kez ip dolayarak 2 trabzan daha yapıyoruz. Daha sonra 3 – 2- 1 ve sık iğne olarak trabzanları yapıyoruz. Aralarda 1 zincir çekmeyi unutmuyoruz.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 4

Şemada da olduğu gibi örmeye devam ediyoruz.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 5

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 6

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 7

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 8

Muhteşem oldu. Son olarak bitmiş haline göz atıyoruz.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 10

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 9

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 11

Yapraklı Etol Şal Yapılışı

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 1

Aynı örnekle şapka ve saç bandı da örebilirsiniz.

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 14

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 15

Yapraklı Etol Şal Yapılışı 16

Kaynak : https://wiamscrafts.blogspot.com/2020/07/leaf-assortment-scarf.html

https://wiamscrafts.blogspot.com/2020/07/leaf-assortment-hat.html

https://wiamscrafts.blogspot.com/2020/07/leaf-assortment-head-band.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler