Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Üçgen Şal Yapılışı

Örgü şal modellerinden çok zarif bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. Örgü çiçek modelleri şiş örgü gibi duruyor değil mi. Ama tığ işi örgülerle yapılıyor. Alize üçgen şal yapılışında çiçek motifleri kullanıyoruz. Ekleme şekillerini değiştirerek istersek etol şal modellerinde istersek üçgen şal modellerinde istersek de örgü yelek modellerinde kullanabiliriz. Bence örgüyü faklı iplerle örerek bebek örgü modellerinde de kullanabiliriz. Mesela kız çocukları için çok güzel bebek yelekleri olur. Üst kısmına güzel bir örgü roba modelleri, alt kısmı ise çiçeklerle tamamladığımız bir yelek. Veya yetişkinler için yelekler örebiliriz. Örgü etek modelleri de şahane olur. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Unutmadan söyleyeyim evde kalan iplerle örgü bebek battaniyesi, renkli örgü paspas modelleri de örebiliriz. Alize üçgen şal yapılışında kullandığımız motifi birçok şekilde kullanabiliriz.

Üçgen şal modelleri çeyizler için en çok kullandığımız örgülerden. Mesela baktüs şal modelleri yapılışı anlatımlı model çok zarif. Dilediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Çapraz çizgili şal yapılışı hem çeyizlik hem de günlük kullanım için uygun bir örnek. Şimdi yeni modelin anlatımına geçelim.

Alize Angora Şal Yapılışı

Türkçe videolu anlatımla çiçek motiflerinden oluşan bir şal hazırladık. Az öncede dediğimiz gibi birçok yerde kullanabileceğimiz bir motif. Tek tek çiçekleri örüyoruz. Birbirine ekleyerek şalımızı oluşturuyoruz. Alize üçgen şal yapılışı çok güzel zarif örneklerden.

Alize Üçgen Şal Yapılışı 1

Alize Üçgen Şal Yapılışı

Şal bittiğinde yukarıdaki gibi görünüyor. Çok şık değil mi. Gelelim şimdi üçgen şalın nasıl örüldüğünü izlemeye.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler