Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalp Örgü Şal Tarifi

Örgü modelleri ve yapılışlarından bugün kalp desenli bir şal yapılışı hazırladık. Kalp örgü şal tarifi. Şemalı anlatımla lacivert renk ve krem renkle örülmüş bir şal. Adım adım resimlerle de nasıl örüldüğünü göreceğiz. Kendimize çok şık kalp örgü şal tarifini örebiliriz. Örgü şal modellerinde, bebek örgülerinde veya bebek battaniyesinde kalp desenlerini kullanmayı çok seviyoruz. Modelde gördüğümüz ajurlu kalp uygulamasını farklı tasarımlarda da kullanabilirsiniz. Mesela bebek yelek modellerinde, bebek elbise modellerinde kullanabilirsiniz. Kalpleri trabzanlarla örüyoruz. Kenarlarında olan boşlukları ise dantel modellerinde çok kullandığımız kafes deseniyle kullanıyoruz. Şal örnekleri tarifleri için yazlık ipler kullanacağız. Birazdan ip bilgisini vereceğiz. Benzer iplerle şalı rahatlıkla örebilirsiniz. El örgüsü şal modelleri ve yapılışı için hazırsanız hemen detaylara geçelim.

Kalpli Şal Nasıl Örülür?

Kalp desenli üçgen örgü şal modeli rengiyle modeliyle çok şık duruyor. Zarif ve sade bir örnek. Şemadan çok rahatlıkla modeli çıkartabilir ve örebiliriz. Aynı zamanda fotoğrafları takip ederek kalpli örgü şal tarifini örebiliriz. Benzer bir desenle ve batik iplerle daha önce battaniye örmüştük. Eğer kalp desenini battaniyede örmek isterseniz delikli kalp örgü battaniye yapımından ulaşabilirsiniz.

İlk olarak şemamıza göz atalım.

Kalp Örgü Şal Tarifi 1Kalp sayısını artırarak istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. İkinci olarak ise hemen fotoğraflarla yapılışını izleyelim.

Şal kolay modellerden. Adım adım yukarıdaki gibi örülüyor. Boyutları yaklaşık 160 x 70 cm civarında. 3,5 mm tığla örülmüş % 60 pamuk % 40 akrilik bir iplik kullanılarak örülmüş. 5 zincir çekerek başlıyor ve yukarıdaki gibi örmeye devam ediyoruz. Son olarak ise kalp örgü şal tarifinin bitmiş halini görelim.

Kalp Örgü Şal Tarifi 30

Kalp Örgü Şal Tarifi 38

Kalp Örgü Şal Tarifi 34

Kalp Örgü Şal Tarifi 33

Kalp Örgü Şal Tarifi 37

Kalp Örgü Şal Tarifi 32

Kalp Örgü Şal Tarifi 31

Kaynak : https://www.bymimzan.com/hearty-us-terms/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler