Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Basit Şal Modelleri ve Yapılışı

Şeması, anlatımı ile birlikte verdiğimiz şık , zarif tığ işi şal örnekleri ve yapılışı hazırladık. Modelin önce şemasını vereceğiz. Hemen altında ise anlatımını bulacaksınız. Şemalı anlatımlı şal modeli yapılışına dair birçok en yeni şal modelleri ve yapılışını paylaştık. Virüs şal modeli yapılışını Türkiye’de ilk biz paylaştık ve çok sevilerek herkes tarafından örüldü. Gerek tığ işi örgü modelleri, gerekse şiş örgü modelleri olsun en yeni anlatımlı modelleri vermeye çalıştık. Yine geçtiğimiz günlerde anlatımlı olarak yer verdiğimiz ters başak örgü modeli şal sizler tarafından çok sevilecek.

Anlatımlı Göznuru Dikdörtgen Şal Modelleri

Kolay dikdörtgen şal modelleri arayanlar hemde şık olsun diyenler için süper bir model hazırladık. Modelimizin önce şemasını verelim.

Basit Şal Modelleri ve Yapılışı 1

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın.

2.tur : Bu turda sıra sonuna kadar 3 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 2 zincir atlayıp 3 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi toplamda 6 kez yaptıktan sonra 13 zincir çekip 4 zincir atlıyoruz ve 3 lü trabzan guruplarını 6 kez yapıyoruz.

3.tur : Şimdi ise sıra sonuna kadar bir önceki turda yaptığımız yuvalara 3 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz. Ve tekrar 3 trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda 6 idi 3 lü grup bu turda 5 oluyor. 13 zincir çektiğimiz kısma gelince 6 zincir çekiyoruz , zincire sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 6 zincir çekip diğer yuvaya atlayarak işlemleri yapmaya devam ediyoruz.

4.tur : 3. turda yaptığımız işlemi aynı şekilde tekrar ediyoruz. Aradaki fark 3 lü grup 5 ti bu turda 4 olacak ve arada 6 zincir 1 sık iğne, 6 zincir yaptığımız kısımda 3 sık iğne olacak.

Şemanın nasıl yapıldığına dair ilk 4 turun yapılışını verdik. Kalan kısımları şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Cart 2 kenar oyası şemasıdır. + sık iğneyi, nokta zinciri ve uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor.

Basit Şal Modelleri ve Yapılışı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/4554783/post312308330

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler