Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli Yapılışı

Trabzanlarla ( dolgu) yapılmış çok zarif bir şal modeli. Yapılışı da üstelik çok basit. Üçgen şal modellerine basit ama şık bir örnek. Biraz virüs şal modelini andırıyor. Şalın orjinal ismi akvaryum balığı şal modeli. Tığ ile yapıldığı için ve şemalı olduğu için başlığı bu şekilde koyduk.

Sitemizde birçok farklı tarzda şal modelleri mevcut. Bir çok şal modeline ve örgü modeline bittiğinde şal gerdirme işlemi yapıyoruz. Sizde örgüleriniz için uygulayabilirsiniz.

Şemalı Anlatımlı Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır?

Angora iplik ve 3.5 mm tığ ile örülmüş. Daha önce ördüğünüz örgülerden, şallardan evde kalan ipleriniz varsa değerlendirebilirsiniz.

1.tur : Sihirli halka içine 5 zincir çekerek başlayalım. Yanına tığa 2 kez ip dolayarak 6 trabzan yapalım. 1 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayarak 7 trabzan yapalım.

2.tur : 6 zincir çekelim. Bir önceki turdaki trabzana önden batarak 6 trabzan yapalım. 5 zincir çekip yine önden batarak 6 trabzan yapalım. 3 zincir çekip ilk turda çektiğimiz 5 zincirin üzerine trabzan ile batalım.

3.tur : 5 zincir çekelim. Tığa 2 kez ip dolayarak yuvanın içine 7 trabzan yapalım. Sık iğne ile bir önceki turda yaptığımız trabzanların ortasına batalım. Tığa 2 kez ip dolayıp diğer yuvanın içine 7 trabzan yapalı. 1 zincir çekip aynı yere 7 trabzan daha yapalım. Sık iğne ile bir önceki turda yaptığımız trabzanların ortasına batalım. Tığa 2 kez ip dolayıp sondaki yuvanın içine 8 trabzan yapalım.

Model bu şekilde ilerliyor. Üzerinde tek çizgi olan ve kanca şeklinde olan uzun çizgi önden trabzan yapmayı temsil ediyor. Üzerinde 2 çizgi olan uzun çizgi ise tığa iki kez ip dolayarak normal şekilde trabzan yapmayı temsil ediyor. + lar sık iğneyi , daireler zinciri temsil ediyor. Şema aşağıdaki gibidir. Kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Bol hobili günler.

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 8

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 1

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 2

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 3

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 7

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 6

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 5

Şemalı Anlatımlı Şal Modeli 4

Kaynak : https://crochet101.blogspot.com.tr/2013/10/shawl-goldfish.html?spref=pi

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Şemalı Anlatımlı Şal Modeli Yapılışı”
  1. ayla dedi ki:

    yedişer basılıyor şemada altışar değil birdaha baksanız

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Ayla Hanım. İlk başlangıç kısmını diyorsanız eğer çekilen zincirle birlikte 7 trabzan oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler