Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ters Başak Örgü Modeli Şal Nasıl Yapılır?

İki modelin birleşiminden oluşan çok güzel bir örnek. Şal modellerinin altında kullanılan örneği birçok örgü modelleri ve yapılışında kullanabilirsiniz. İlerde sizlere fikir olması açısından güzel bir galeri hazırlamayı düşünüyorum. Şalın altında kullanılan modeli daha önce sizlere şiş örgü çiçek bluz yapılışında detaylı olarak vermiştik. Anlatımını ayrıntılı bir şekilde videolu olarak hazırlamıştık. Nasıl yapıldığına o yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ve şalın orta kısmında ise şiş örgü modellerinden çok güzel bir örnek olan ve yapılışı kolay bir model olan ters başak örgü modeli yapılışı kullanılmış.  Sizde beğendiğiniz iki modeli birbiri ile uyarlayarak çok güzel örgü modelleri yapabilirsiniz. Gelin şalı nasıl yapılır , güzel modelleriniz var mı diye sorular alıyoruz. Bu şık örneği çeyizlik şal modelleri olarak yapabilirsiniz.

Dikdörtgen Şal Yapımı Anlatımlı

Model çok güzel. Çeyizler için uygun bir şal. Düz örgü, şişe iplik dolama, ters örgü, sağa kesme, sola kesme tekniklerinden oluşuyor. Karışık, zor gibi görünsede tekniğini kavradığınızda zor olmadığını göreceksiniz. Modelin ayrıntılarını daha önce videolu olarak sizlerle paylaşmıştık. Nasıl yapıldığına oradan ulaşabilirsiniz. Üst paragrafta linki bulunuyor. Şimdi ters başak modelinin nasıl yapıldığına videolu olarak bakalım.

Ve tabi şalı ördüğümüzde çok şık duruyor. Örgü severler hemin alın elinize şişi ipi örmeye başlayın. Örgüleriniz bittiğinde bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 1

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 3

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 2

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3732501/post344116611/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler