Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Ters Başak Örgü Modeli Yapılışı

Güzel bir örgü modelimiz  var. Yapılışı hem anlatımlı hem videolu. Örerken takıldınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Tüm örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Çeyizlik örgü modellerine çok yakışacağını düşünüyorum. Yelek modellerinde, dikdörtgen şal modellerinde şahane olacaktır. Şiş örgü modellerine güzel bir örnek. Yapılışı da üstelik çok basit. Ajurlu örgü modelini angora ipliklerle , kalın ipliklerle yapabilirsiniz. Aldığınız ipe uygun şiş tercih edebilirsiniz.

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Videolu, Ters Başak Örgü Modeli Yapılışı 18

Modeli 4 ve katları olacak şekilde şişe ilmek atarak başlıyoruz. Sonrasında istediğimiz örgü modelinde örneği kullanıyoruz. Modeli kavramak açısından şişe az ilmek atarak başlayabiliriz.

1.tur : 2 ilmek düz olarak örüyoruz. 1 kez şişe ip doluyoruz. 2 ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz.  Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

2.tur : 2 ilmek ters olarak örüyoruz. 1 kez şişe ip doluyoruz. Sonra 2 ilmeği birlikte ters olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

Modelin yapılışı bu kadar kolay arkadaşlar. Bu iki turu tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyorsunuz. Şık bir model ortaya çıkıyor.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler