Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yazlık Bebek Elbise Yapılışı

Çocuklarımız için çok şık yazlık örgü elbise yapılışı hazırladık. Tığ işi yazlık elbise yapılışı. Her yaşa uyarlanarak örülecek şahane bir model. Tığ işi yazlık elbise modelleri gördüğünüzde hemen örmek isteyeceksiniz. Kızlar bu elbiseye bayılacak ve yaz boyu üzerlerinden hiç çıkarmak istemeyecekler. Tığ işi yazlık bebek elbise yapılışı için pamuklu ipler, yazlık ipler, keten veya merserize ipler kullanabiliriz. Elbiseyi altına astar geçirerek kullanabiliriz. Yine astar içinde pamuklu kumaşlar seçelim. Naylon kumaşlar, akrilik kumaşlar yaz için uygun olmayacaktır.

Yazlık örgü modellerinden öreceğimiz çok tercih edilen modeller arasında üstü örgü altı kumaş elbiseler var. Örgü kumaş karışımı bebek elbiseleri için robaya tığ işi örnekler, motifli modeller, şiş örgüler tercih edebilirsiniz. Çocuk elbiseleri örgü modelleri çok beğeneceğiniz etek kısmı asimetrik kesimden oluşuyor. Tığ işi bebek elbisesi modelleri ve yapılışları için videomuza geçelim.

Tığ İşi Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı

Kirpikli modeliyle, kat kat duruşuyla çok hoş bir elbise. Kollarındaki dantel detayı ayrıca çok güzel duruyor. Anneanneler, babaanneler hadi hemen torunlarınıza şık elbiseyi örmeye başlayın. Zincir sayısı ayarlanarak her yaşa göre örebilirsiniz.

Tığ İşi Yazlık Bebek Elbise Yapılışı 2

Tığ İşi Yazlık Bebek Elbise Yapılışı 3

Tığ İşi Yazlık Bebek Elbise Yapılışı 1

Tığ İşi Yazlık Bebek Elbise Yapılışı

Videodaki elbise için 144 zincir çekilip halka oluşturularak başlanmış. Yanlış anlamadıysam model 10 ve katları +4 zincir çekilerek başlanıyor. Hazırsanız vidoya geçelim ve videodan tüm detaylarıyla tığ işi yazlık bebek elbise yapılışını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler