Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşleri Örgü Modelleri

Şiş örgü modellerinden çok beğeneceğiniz bir örneğin tarifini hazırladık. Bebek örgü modellerinde, yelek modellerinde, kazak modellerinde çok güzel duracak bir örnek. Örgü modellerinin nasıl örüldüğünü videodan detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz. Dilerseniz şiş örgü yelek örneklerinde dilerseniz şiş örgü kazak modellerinde veya farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Örgü ile aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden bizlere sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. El işleri örgü modellerinde bugün şiş ile yaptığımız şık bir örneğin tarifini hazırladık. Nasıl yapıldığına geçelim hemen.

Örgü ve El İşleri Anlatımlı

Model çok şık duruyor. El işleri örgü modellerinde kullandığımız örnek 17 ve katlarında oluşuyor. Yapılışı için 17 haraşo yaparak devam ediyoruz.  1 artır 1 düz ve artır haraşo ile örmeye devam ediyoruz. Arka kısmı ise yine haraşo örgü modelleri olarak örüyoruz.  2. sırada kenar ilmek örüyoruz.  1 artır 1 düz 1 arttır 2 kes haraşo olarak örüyoruz. Ve 16 ilmek olacak şekilde 2 kes artır 2 kes artır ve bu şekilde devam ediyoruz. Anlatım biraz karışık gelebilir. Aslında kolay bir model. Bu modelin çalışmasını video izleyerek örmek daha kolay olacaktır. Çünkü kesim şekilleri artırmalar daha iyi anlaşılacaktır. Kesme şekillerinde yönler var. Videodan daha iyi anlaşılacaktır.

El İşleri Örgü Modelleri 1

El İşleri Örgü Modelleri

Model bittiğinde yukarıdaki baklava dilimi gibi görünecektir. Çok güzel duruyor. Bu model iki renk olarak da çalışılabilir. Haraşoları veya baklava dilimlerini farklı renkte yaparak iki renkli örgü modellerine örnek olarak örebilirsiniz. Şimdi ayrıntılı yapılışını videolu olarak izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler