Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Bal Peteği Örgü Modeli

Merhaba arkadaşlar. Daha önce sizlere şiş örgü bebek battaniyesi modelleri ile ilgili bir galeri hazırlamıştık. Bu hazırladığımız galeride birbirinden farklı 93 adet bebek battaniyesi örneği paylaşmıştık. Orada bulunan battaniyeler sizler tarafından çok beğenilmişti. Sizden gelen istekler üzerine firkete örgü bebek battaniyesi yapılışının yapılışını bulup paylaşmıştık. Yine bir takipçimizin isteği üzerine olan galeride bulunan bal peteği örgü modeli yapılışını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bal Peteği Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Videolu Bal Peteği Örgü Modeli

Örneğe başlamadan öne ilmek sayısını kısa tutarak başlayalım. Daha sonra örmek istediğimiz kadar ilmek sayısı atıp başlayalım.

İlk olarak şişe 20 ilmek atarak başlayalım. İlk ilmeği boş alalım. Daha sonra 18 ilmek düz örgü örelim. Son kalan ilmeği ters örgü olarak örelim. Örgünün ters yüzüne geçtiğimizde yine ilk ilmeği boş olarak örelim. Daha sonra tüm ilmekleri ters olarak örelim. Örneği kurmaya yavaş yavaş başlayalım. İlk ilmeği boş olarak alalım. İkinci ilmeği de boş olarak diğer şişe alalım. Ve 4 düz ilmek örelim. Şimdi 2 ilmek boş olarak alalım ve 4 düz örgü örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Sonda kalan iki ilmeğin birini boş olarak birini ters örgü olarak örelim.

Bu turda ilk ilmeği boş olarak alalım. 2. ilmeği de boş olarak alalım. 4 ters örgü örelim. Daha sonra bu turda örmediğimiz 2 ilmekleri boş olarak düz ördüklerimizi ters olarak örelim.

Bu turda ilk ilmeği boş olarak alalım. Diğer ilmekleri sıra sonuna kadar düz örelim. Son ilmeği ters olarak örelim. Ters yüzünde ilk ilmek boş olarak diğer ilmekler ters olarak örülecek.

Şimdiki turda ilk ilmeği boş olarak alalım. Bu aşamadan sonra videoyu takip edelim. Bu modelle istediğiniz her şeyi örebilirsiniz. Annem kızım için mor ve lila renkleri ile yelek örmüştü. Sizler de yelek, hırka, battaniye örebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler