Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Yelek Örnekleri

Çeyizlik yelek modellerinden sizlere çok güzel bir model yapılışı hazırladık. Şiş örgü yelek örneklerini çeyizleriniz için , annelerinize anne yelek modelleri olarak örebilirsiniz. Zor gibi görünsede kolay bir model. Yapılışını sizlere videolu olarak vereceğiz. Sizlere en yeni yelek modellerini anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Bu model bizlere çok soruluyordu. İsmi kaynana öremez gelin giyemez yelek olarak geçiyor. Neden böyle bir isim buldular, koydular bilmiyorum. Kaynana örebilir gelin giyebilir. Güzel ve şık bir örnek. Yine bir diğer ismi de burgulu Çanakkale örgü modeli, Çanakkale örgüsü olarak geçiyor. İsmini istediğiniz gibi koyabilirsiniz. Kolay, şık ve zarif örneklerden. Yeleği örmeye başladığınızda kol kesimi için yelekte kol kesimi nasıl yapılır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi paylaşacağımız şiş örgü yelek örneklerinden daha önce ayrıntılı bir şekilde bahsetmiştik. Merak edenler yazılı da anlatımını görmek isteyenler kaynana öremez gelin giyemez örgü modelinden yapılışına ulaşabilirler. Şimdi gelelim şiş örgü örnekleri yapılışına.

Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri

Şiş Örgü Yelek Örnekleri 2

 

Şiş Örgü Yelek Örnekleri 3

Burada sizlere yeleğin farklı bir şemasını vereceğiz. Rusça bir şema. Ama anlatımı Türkçe. Videoyu takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Yelek modellerinde, bluz modellerinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü yelek örnekleri için genelde angora ipler kullanılıyor. Dilerseniz farklı tarzda ipler de kullanabilirsiniz. Birazdan farklı iplerle örülmüş resimleri göreceksiniz. Yazının en altında Türkçe videolu anlatımı bulacaksınız.

Şiş Örgü Yelek Örnekleri

Modelin şimdi birde Rusça yapılışını görelim.

Узор коса с вытянутыми петлями

Рапорт узора 18 петель +2 кромочные. Вязать по схеме лицевые и изнаночные ряды. Лицевые читать справа налево, изнаночные слева направо. Связать один раз с 1-12, дальше повторять с 3-12.

Пример чтения данной схемы

  1. изнаночная, 3 лицевых, 1 лицевая с 3 накидами, 8 лицевых, 1 лицевая с 3 накидами, 3 лицевых, изнаночная.
  2. лицевая, 3 изнаночных, 1 петлю вытянуть (накиды при этом сбросить, переснять на правую спицу не провязывая, нить перед работой), 8 изнаночных, 1 петлю вытянуть (повторяется), 3 изнаночных, лицевая.
  3. изнаночная, 2 лицевых, 1 лицевая с 3 накидами, вытянутую петлю перекрестить налево с 4-мя лицевыми (вытянутую снять, провязать 4 лицевых, затем вытянутую провязать лицевой), вытянутую перекрестить направо с 4-мя лицевыми, 1 лицевая с 3 накидами, 2 лицевых, изнаночная
  4. Остальные ряды аналогично читайте по схеме.

Şiş Örgü Yelek Örnekleri 1

Kaynak : http://www.diyideas.ru/pages/4873.html

www.azhyr.ru/43-uzor-kosa-s-vytyanutymi-petlyami-vyazanie-spitsami

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler