Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı

Örgü yelek modellerinde bugün uzun yelek örgü modelleri anlatımlı model tarifi hazırladık. Her renk ile örüp keyifle kullanacağınız yazlık ve kışlık olarak da kullanabileceğiniz bir model. Bayan uzun yelek modelleri örgü için ince ipler, dantel ipleri, merserize ipler kullanabilirsiniz. Örgü yelek örneklerinde beğendiğiniz modellerin boylarını istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Şiş ile gelin yelek modelleri için kısa tutarak bolero, uzun tutarak örebilirsiniz. Tek renk olarak örülmüş modeli kenar bordürlerinde 2. renk kullanılmış. Sizde o şekilde yapabilirsiniz. Düğme yerine fermuar da kullanabilirsiniz. O şekilde de çok güzel duracaktır. Uzun yelek örgü modelleri anlatımlı örneğin şemasını hazırladık. Şema kolay bir şema. Biraz tığ işi biliyorsanız çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Yazlık uzun yelek modelleri örgü örnekleri için yaza uygun ipler kullanabilirsiniz. Hemen tarifine geçelim.

Örgü Uzun Yelek Modeli

Yeleğin uzunluğu 112 cm, etek genişliği ise 92 cm. sizde zincir sayılarını ayarlayarak bu ebatlarda veya kendi ebatlarınızda örebilirsiniz. Uzun yelek örgü modelleri anlatımlı örmekte pamuklu ve keten karışımı bir iplik kullanılmış. 2 mm tığ ile örülmüş. Yeleğin yanları yırtmaçlı çok güzel. Siz isterseniz bu kısımları dikebilirsiniz.

Yeleği örerken önce çiçekli blok kısmını örüyoruz. Daha sonra üst kısmı. Sonra alt kısmı örüyoruz. Önce şemalarımızı görelim.

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 4

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, artılar sık iğne anlamına geliyor. Yeleğin alt ve üst kısmında kullanılan örnekleri farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Sizlere fikir verebilir.

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 8

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 7

Yelek bu şekilde örülerek ilerliyor. Bittiğinde süper duruyor. Son halini merak ediyorsanız hemen altta.

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 6

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı

Uzun Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 5

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/29953.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler