Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Asimetrik Yelek Anlatımlı

Örmesi çok kolay bir yelek modelleri. Anlatımlı şemalı olarak hazırladık. Genç kızlar için , örgü yelek modellerini sevenler için çok şık bir yelek. Yapılışı da çok kolay. Bir günde bitirebileceğiniz bir yelek modeli. Yelek modellerinden sizlere çok güzel örnekleri anlatmaya devam ediyoruz. Ve en yeni örgü modelleri ve yapılışlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Örgüye yeni başlayanlar arkadaşlarımız da  bu modeli rahatlıkla örebilirler. Tunik olarak da kullanacağınız çok güzel bir modelimiz daha var. Yine asimetrik yelek modellerinden. Tığ işi asimetrik yelek modeli yapılışı modelini çok beğeneceksiniz. Motifle yapılan çok güzel bir örnek. Adım adım yapılışını sizlerle paylaşmıştık. Kolay ve büyük motiflerden oluşuyor. Aynı motifle daha önce bebek battaniyesi modelleri de yapmıştık. Birçok örgü modelinde kullanıyoruz. Asimetrik tığ işi panço yapılışı da kolay ve güzel modellerden. Birçok örgü modelinde kullanacağınız zarif bir model. Zincir ve trabzanlardan oluşuyor. Şimdi yeni yelek modellerimizin yapılışına geçelim.

Bayanlar İçin Tığ İşi Yelek Örnekleri

Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Çok kolay bir model. Sırt kısmından başlıyoruz ve öne doğru örüyoruz. Kendi veya öreceğiniz bedene göre zincir çekip aşağıdaki şemayı uyguluyorsunuz.

Şemada daireler zinciri, uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Artılar ise sık iğneyi temsil ediyor.

Asimetrik Yelek Anlatımlı 3

Asimetrik Yelek Anlatımlı 1

Sırt genişliğimizi ördükten sonra aşağıdaki gibi yeleğin ön kısımlarını örüyoruz.

Asimetrik Yelek Anlatımlı

Yeleğin tüm çevresi etrafına sık iğne örüp bitiriyoruz. Ve çok şık bir yeleğimiz oluyor. Tıpkı aşağıdaki gibi.

Asimetrik Yelek Anlatımlı 2

Kaynak : http://tejidosmujermoderna.blogspot.com.tr/2014/08/chaleco-calado.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler