Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatyalı Şal Modelleri

Şal modellerinden, çiçekli, papatyalı, fıstıklı bir örnek daha. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışı videolu olarak hazırlandı. Tabi yapılışına kısaca anlatımlı yazılı olarak da değindik. Örmemiz daha kolay olması için. Yelek modellerinde, şal modellerinde kullanabilirsiniz. Kızlar için hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. Alize angora şal modellerinden beğendiğimiz örnekleri hırkalara, yeleklere, şallara, liflere çeviriyoruz. Birazdan paylaşacağımız papatyalı şal modellerini farklı modellere çevirebilirsiniz.

Çiçekli Şal Modeli Yapılışı ve Tarifi

Papatyalı şal modelleri için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Yelek ve şallarda angora iplerle, tiftik ipleri çeşitleri ile çok güzel duracaktır. Örneği değişik tığ işi başlama tekniği ile başladık. Sizde bu tekniği zorlanmadan yapabilirsiniz. Hem kolay hem çok daha kullanımda rahat bir çalışma tekniği. Hadi başlayalım.

Papatyalı Şal Modelleri

Zincirsiz trabzan yaparak başladık. İlk kenar olarak çalışacaksanız kenar trabzanlar yapalım. 2 zincir çekerek 2 trabzanın üstüne bir fıstık yapalım. 4.  trabzanın tepesine yine fıstık oluşturalım ve 4 zincir çekerek fıstık battığımız yere sabitleyelim. Ve 10 zincir çekelim 4 trabzanın tepesine sabitleyelim ve ipimizi uzatarak yine 1 fıstık oluşturalım yine 4, trabzanın tepesine batarak bir fıstık daha oluşturalım 4 zincir çekip fıstığın dibine sabitleyelim ve yine 10 zincir yaparak devam edelim. Geri döndürüp üstüne 6 zincir çekerek fıstık yaptığımızın ortasına batarak 1 fıstık yapalım ve 4 zincir çekerek fıstığın dibine sabitleyelim. İpi uzatarak yine bir fıtık yaparak 2 zincir çekelim yine 10 zincir çektiğimiz zincire 4 trabzan yapalım 2 zincir çekerek yine fıstık oluşturalım. Bu şekilde örneğimiz devam eder. Sizler daha kolay çalışmak isterseniz video anlatımını izlemenizi tavsiye ederim. Şimdi bu bulmaca örneği beğenip yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler