Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bayan Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Çocuklarımız için bolero yelek modelleri olur da anneleri için olmaz mı. Çok şık bolero yelek modeli anlatımlı olarak sizlere hazırladık. Yelekte kullanılan modelin yapılışını sizlere daha önce vermiştik. Videolu anlatımla hazırlamıştık. Ot örgü modeli yapımı , fıstık örgü modeli yapımı olarak geçen güzel bir örnekti. Modelin detaylı anlatımına önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şiş örgü modellerinden güzel bir örnek. Anlatımlı yelek örneklerine burgulu Çanakkale örgü modeli de çok yakışıyor. Çeyizlik yelek modelleri için oldukça güzel bir örnek. Sizlerden çok istek alan örgü yelek modeli anlatımlı modelimize video çektik. Yayınladık. Örmek isteyen arkadaşlar kolayca yapabilirler artık. Saç örgülü yelek modeli de diyebiliriz. Çok zarif bir model. Şimdi yeni modelimize geçebiliriz.

Şişle Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Modelin yapılışını daha önce ot örgü modeli yapılışı olarak vermiştik. Detaylı anlatıma o yazımızdan ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımı ise aşağıdadır.

Model için koton iplik tercih edildi. Ve 3.5 mm şiş ve 4 mm şiş ile örüldü. Ot örgü modeli iki örnek arasında 10 ilmek düz örüldü. Ve 8 sırada bir örnek kuruldu. Siz istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz. Ön kısımların yaka kısmı için pirinç örgü modeli yapımı kullandık.

Yapımı aşağıda videoda.

Modelin arka kısmı için 60 ( 72, 82, 92, 100, 110 ) ilmek atarak başlıyoruz. ( Bedeninize göre ilmek sayısı değişebilir) Ön kısımlar için 36  ( 40, 44, 48, 52, 56 )ilmek ile başlıyoruz.  Kolları ise 52 ( 56, 62, 66, 72, 80 ) ilmek ile başlıyoruz. Ve bedenimize göre örüyoruz. Daha ayrıntılı kısma kaynak bölümünden ulaşabilirsiniz. Yeleğin ölçü şeması aşağıdaki gibidir.

Bayan Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 4

Ve yelek bittiğinde çok güzel oluyor.

Bayan Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 1

Bayan Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 3

Bayan Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Bayan Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 2

Kaynak : http://knotions.com/issues/summer-2009/pattern-summer-2009/little-peacock-sarah-hoadley/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler