Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Düğüm Ajur Örgü Modeli Yapılışı

Çok beğeneceğiniz örgü modeli daha. Yelek modellerinde, hırka modellerinde, örgü bluz modellerinde , yazlık bebek battaniyesi modellerinde kullanacağınız şık bir model. Daha birçok modeli, hobi çalışmalarını sitemizde bulabilirsiniz. Bir tık uzağınızda mimuu.coma bekleriz.

Videolu Düğüm Ajur Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli 6 ilmek + 2 ilmek fazla atarak örgüye başlayabilirsiniz. Modeli kavramak açısından 8 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk sırayı tüm ilmekleri ters olarak örelim.

2.tur : 1 ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 1 ilmek ters olarak örelim. 1 kez şişe ip dolayalım. 1 ilmek boş olarak diğer şişe alalım. 1 ilmek düz olarak örelim. Boş olarak aldığımız ilmeği onun üzerinden geçirerek örelim. 2 ilmeği şişi kendimizden doğru batarak birlikte örelim. 1 kez ip dolayıp 1 ilmek ters olarak örelim.

3.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe boş olarak diğer şişe alalım. 1 ilmek düz, 4 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örelim.

4.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 1 ilmek ters olarak örelim. 1 ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Diğer ilmeğin yönünü değiştirelim. Boş aldığımız ilmeği tekrar sol şişe alalım. Ve ikisini birlikte kendimizden doğru batarak ikisini birlikte örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım.1 ilmek boş olarak diğer şişe alalım. 1 ilmek düz örüp boş olarak aldığımız ilmeği üzerinden geçirerek keselim. 2 ilmek ters örelim.

5.tur : 1 ilmek düz, 2 ilmek ters, 1 ilmek düz, 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örelim.

Bu aşamadan sonra olan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz. Kolay bir model. Tüm örgülerinize yakışacak.

Düğüm Ajur Örgü Modeli Yapılışı Video

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler